«شیر شاه» پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ شد

ادامه توقف ناپذیر رکوردزنی‌های دیزنی
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۸

بازسازی «شیر شاه» بر مبنای انیمیشن سال 1994 دیزنی پرفروش‌ترین فیلم انیمیشن تاریخ شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، آخرین آمار باکس آفیس نشان می‌دهد «شیر شاه» موفق شده است تا از آمار فروش «یخ‌زده» هم عبور کند و با وجود کاهش فروش بلیت در تابستان امسال، به پرفروش‌ترین فیلم انیمیشن تاریخ بدل شود.

«شیر شاه» به کارگردانی جان فاورو با صداپیشگی بیانسه و دونالد گلاور در آخرین آمار اعلام شده فروش، به فروش جهانی 1.33 میلیارد دلاری رسید و توانست از رکورد 1.27 میلیارد دلاری «یخ‌زده» عبور کند.

با این آمار اکنون «شیر شاه» دوازدهمین فیلم پرفروش تاریخ است و انتظار می‌رود بتواند در ادامه فروشش در فهرست 10 فیلم پرفروش جای بگیرد که به این منظور باید از فروش «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم» و «پلنگ سیاه» که به ترتیب 1.341 و 1.346 میلیارد دلار فروش کرده بودند، عبور کند.

«شیر شاه» تا کنون در آمریکا  473.10 میلیون دلار فروخته است، در حالی که «یخ‌زده» در آمریکا 400.73 میلیون دلار فروش را ثبت کرده بود.

با وجود این که از بازسازی «شیر شاه» به عنوان یک فیلم لایو-اکشن یاد می‌شود، اما این فیلم همچنان در رده انیمیشن جای می‌گیرد زیرا تمامی تصاویر آن به صورت کامپیوتری تهیه شده است.

دیزنی تا این جای امسال با «انتقام‌جویان: پایان بازی» موفق شد تا «آواتار» را پشت سر بگذارد و پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شود. دیزنی اکنون در حالی یک رکورد دیگر به جای می‌گذارد که سه چهارم از سال 2019 پشت سر گذاشته شده است.

این کمپانی هنوز چند فیلم بزرگ دیگر برای اکران در سال 2019 دارد که شامل «یخ‌زده 2» و «جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر» می‌شود و از همین حالا انتظار می رود این فیلم‌ها هر یک بیش از یک میلیارد فروش کنند.

با وجود همه استقبالی که از «شیر شاه» به عمل آمده است این فیلم نقدهای متوسطی دریافت کرده و منتقدان معتقدند این بازسازی بسیار به فیلم اصلی شباهت دارد و تنها از سبک واقع‌گرایانه‌تری برای بازسازی آن استفاده شده است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...