«روزی روزگاری در هالیوود» از 100 میلیون گذشت

«شیر شاه» در رده 12 جهان
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴

فیلم جدید کوئنتین تارانتینو چهارمین فیلم او شد که فروشش در آمریکا از مرز 100 میلیون دلار عبور کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، «روزی روزگاری در هالیوود» ساخته جدید کوئنتین تارانتینو در سومین هفته اکرانش موفق شد تا آمار فروشش در آمریکا را فراتر از 100 میلیون دلار ببرد.

به این ترتیب این چهارمین فیلم تارانتینو است که چنین موقعیتی را به دست آورده است.

البته این فیلم در سومین هفته اکرانش با کاهش فروش 42 درصدی روبه رو شد و 11.6 میلیون دلار فروش را در این هفته ثبت کرد تا در مجموع 100.3 میلیون دلار فروخته باشد.

این فیلم با این فروش پنجمین فیلم در رده پرفروش‌های هفته در آمریکای شمالی شد و سومین فیلم پرفروش تارانتینو پس از «جانگوی زنجیرگسسته» با فروش 162.8 میلیون در همین بازه زمانی، «حرامزاده های لعنتی» با فروش 120.5 میلیون دلار و «داستان عامه پسند» با فروش 107.9 میلیون دلار ایستاد.  

در همین حال «هابز و شاو» برای دومین هفته فیلم شماره یک فهرست فروش در آمریکا شد و 25.4 میلیون دلار دیگر فروش کرد تا مجموع فروشش به 108.5 میلیون دلار برسد.

«داستان‌هایی ترسناک برای تعریف کردن در تاریکی» که گی‌یرمو دل تورو تهیه کننده‌اش بوده نیز با فروش 20.8 میلیون دلار از فروش در 3315 سالن سینما فیلم دوم هفته شد. این فیلم ساخته آندری اووردال با اقتباس از کتاب ترسناک پرفروش کودکان نوشته آلوین شوارتز ساخته شده است.

«شیر شاه» با فروش 20 میلیون دلار دیگر، فیلم سوم هفته در آمریکای شمالی شد و همین هفته 51.4 میلیون دلار دیگر هم در 54 بازار بین‌المللی فروش کرد. این فیلم در هفته اخیر چندین رکورد را جا به جا کرد که از جمله آنها بدل شدن به بزرگ‌ترین فروش جهانی همه دوران دیزنی از فیلمی لایو-اکشن بوده که در این بازه زمانی فروشش را به 1.34 میلیارد دلار در جهان رسانده است. این فیلم تا کنون دومین فیلم پرفروش سال 2019 است و به دوازدهمین فیلم پرفروش جهان هم بدل شده است.

فیلم خانوادگی پارامونت با عنوان «دورا و شهر طلایی گمشده» هم جایگاه چهارم را کسب کرد و 17 میلیون دلار از نمایش در 3735 سالن سینما فروش کرد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...