گیشه های سینما در تصرف «هابز و شاو»

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰

اولین اسپین‌آف از مجموعه فیلم‌های «سریع و خشمگین» با بازی دواین جانسون و جیسون استاتهام موفق شد تا با پشت سر گذاشتن «شیر شاه» و «روزی روزگاری در هالیوود» در صدر باکس آفیس آمریکای شمالی تکیه بزند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، «هابز و شاو» از مجموعه فیلم‌های سینمایی «سریع و خشمگین» در سه روز اول اکرانش با پشت سر گذاشتن «شیر شاه» و «روزی روزگاری در هالیوود» در رتبه نخست اکران در آمریکا قرار گرفت.

«سریع و خشمگین تقدیم می‌کند: هابز و شاو» فیلم جدید کمپانی یونیورسال که اولین اسپین اف از مجموعه پرفروش «سریع و خشمگین» به کارگردانی دیوید لیچ است که از حضور دواین جانسون، جیسون استاتهام، ادریس آلبا، ونسا کربی و هلن میرن بهره گرفته است.

این فیلم که فروشی 60.8 میلیون دلاری را در سه روز نخست اکران خود در آمریکا تجربه کرد در صدر باکس آفیس هفتگی آمریکای شمالی نشست و در بازار خارجی هم 120 میلیون دلار فروخت.

این فیلم  که با بودجه 200 میلیون دلاری ساخته شده، در 4 هزار و 253 سالن سینما در آمریکای شمالی روی پرده رفته است.

«هابز و شاو» دو سال بعد از فیلم «سرنوشت خشمگین» را دنبال می‌کند. شخصیت اصلی فیلم لوک هابز ماموری باتجربه با دوست و رقیب قدیمی‌اش دکارد شاو باید در برابر خلافکاری به نام کریسنتون بایستد.

این فیلم با فروش 180 میلیون دلاری در سه روز جایگاه پنجم را در میان فروش افتتاحیه فیلم‌های «سریع و خشمگین» به دست آورد و با فروش در 63 بازار بین‌المللی در جایگاه نخست جهانی قرار گرفت و در 52 بازار فیلم اول گیشه‌ها شد.

بیشترین فروش جهانی این فیلم در روسیه بود که فروش 8.1 میلیون دلاری را کسب کرد. انگلیس با فروش 7.8 میلیون دلاری و اندونزی با فروش 7.6 میلیون دلاری دیگر مناطقی بودند که بیشترین استقبال را از این فیلم به عمل آوردند. هند با فروش 7.4 میلیون دلاری، مکزیک با فروش 6.9 میلیون دلاری، ژاپن با فروش 6.5 میلیون دلاری و تایوان با فروش 6.2 میلیون دلاری دیگر کشورهایی بودند که بیشترین استقبال را از این فیلم به عمل آوردند. نمایش این فیلم هنوز در چین شروع نشده و چینی ها از 23 اوت به تماشای فیلم می‌نشینند.

مجموع هشت فیلم قبلی «سریع و خشمگین» در گیشه جهانی 5 میلیارد دلار فروش کرده است.

«شیر شاه» این هفته به مکان دوم آمریکا رانده شد و با فروش 38.2 میلیون دلار دیگر فروشش در  سومین آخر هفته اکران را به بالای 430 میلیون دلار رساند. این فیلم در 4802 سالن سینما در حال اکران است.

«روزی روزگاری در هالیوود» ساخته تارانتینو با بازی دی کاپریو و براد پیت، در دومین هفته اکرانش جایگاه سوم را کسب کرد و با فروش 20 میلیون دلار دیگر فروشش در آمریکا را به 78.8 میلیون دلار رساند. این فیلم در 3659 سالن سینما در حال نمایش است.

در جایگاه چهارم نیز «مرد عنکبوتی: دور از خانه» قرا گرفت که دنباله‌ای بر فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» محصول 2017 است. این فیلم به کارگردانی جان واتس و نویسندگی کریس مک کنا و اریک سامرز با بازی تام هالند، ساموئل ال. جکسون و جیک جیلنهال در هفته پنجم نمایش خود 7.8 میلیون دلار فروش کرد تا مجموع فروشش را به رقم 360.2 میلیون دلار در آمریکا برساند.

فیلم پنجم باکس آفیس هم «داستان اسباب بازی 4» بود که با اختلافی اندکی از «مرد عنکبوتی: دور از خانه» و با فروش 7.2 میلیون دلاری این جایگاه را کسب کرد و مجموع فروشش را به 410.1 میلیون دلار در آمریکا رساند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...