بخش فیلم سونی سود 3.7 میلیون دلاری کسب کرد

شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۸

وضع بخش فیلم شرکت سونی در فصل اول سال جاری به خاطر اکران یک فیلم بزرگ نسبت به بازه مشابه سال 2018 بهبود داشته است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، شرکت سونی پیکچرز در فصل اول سال میلادی جاری که از آوریل تا ژوئن بود 3.7 میلیون دلار سود ثبت کرد. این در حالی است که شرکت در بازه مشابه سال گذشته 68 میلیون دلار ضرر بالا آورده بود.

سود واحد فیلم شرکت سونی 11 درصد رشد کرد و فیلم «مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی» با وجود این که بزرگ‌ترین اکران این شرکت در آن بازه بود، عملکردی ضعیف‌تر از حد انتظار داشت. سود بخش فیلم به این دلیل بالاتر بود که در بازه مشابه سال گذشته اکران بزرگی نبود.

فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» که اخیرا توانست از مرز یک میلیارد دلار فروش در باکس‌ آفیس جهانی عبور کند، در آغاز جولای و درست پس از پایان فصل اکران شد.

تخمین سود کل بخش فیلم در یک سال کامل منتهی به مارس 2020 هنوز بدون تغییر 600 میلیون دلار باقی مانده است.

با این حال در فصل اول سال جاری سود کل شرکت سونی در مقایسه با بازه مشابه سال گذشته با کاهشی یک درصدی به 17.52 میلیارد دلار رسید.

بخش موسیقی سونی 353 میلیون دلار سود ثبت کرد که 6.2 درصد افزایش داشت و میزان کل فروش آن هم با افزایشی 21 درصدی به 2.02 میلیار دلار رسید.

پلی‌استیشن 4 هنوز با افزایش فروش سخت‌افزاری خود دارایی خوبی برای سونی بود اما میزان کل سودش به خاطر کاهش فروش نرم‌افزارها و اثر منفی نرخ تبدیل ارز کمی کاهش داشت و به 4.21 میلیارد دلار رسید.

سونی در فصل اول امسال 3.2 میلیون پلی‌استیشن 4 فروخت که اندازه سال قبل بود و با توجه به سن این کنسول قابل توجه بود. درآمد عملیاتی بخش گیمینگ شرکت با اندکی کاهش به 679 میلیون دلار رسید.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...