حکومت «شیرشاه» بر باکس آفیس جهانی آغاز شد

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۸

فیلم لایو اکشن «شیر شاه» با فروش 185 میلیون دلاری در سه روز افتتاحیه‌اش خوش درخشید.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، داستان سیمبا و موفاسا این بار به کارگردانی جان فاورو، از نمایش در 4756 سالن سینما در آمریکای شمالی در سه روز اول اکرانش 185 میلیون دلار فروش کرد.

دیزنی با این فیلم بار دیگر یک رکورد به جای گذاشت و عنوان پرفروش‌ترین فیلم ماه جولای را از آنِ خود کرد. این فیلم در عین حال پس از «انتقام‌جویان: پایان بازی» که کارش را با فروش 375 میلیون دلار در افتتاحیه شروع کرده بود، دومین فیلم پرفروش سال در افتتاحیه‌اش شد.

در بازار بین‌المللی نیز «شیر شاه» 269 میلیون دلار فروش کرد تا فروشی 433 میلیون دلاری را در سطح جهان به ثبت برساند. البته باید فروش فیلم در چین را که از هفته پیش شروع شده بود و برابر با 98 میلیون دلار است به این مجموعه اضافه کرد تا مجموع فروش فیلم به دست آید که برابر 531 میلیون دلار است.

کاتلین تاف رییس توزیع جهانی دیزنی درباره موفقیت این فیلم گفت: "«شیر شاه» چنان جایگاهی در فرهنگ پاپ به دست آورده که شاهد حضور مردمانی از فرهنگ‌های مختلف برای تماشای فیلم هستیم و باید بگویم هر کسی دوست دارد به نوعی بخشی از این فیلم باشد."

دیزنی به جز «شیر شاه» تا کنون 5 فیلم دیگر از دنیای انیمیشن خود را به فیلم زنده تبدیل کرده که «دیو و دلبر» در سال 2017 با افتتاحیه 174 میلیون دلاری، «آلیس در سرزمین عجایب» در سال 2010 با افتتاحیه 116 میلیون دلاری، «کتاب جنگل» فاورو در سال 2016 با افتتاحیه 103 میلیون دلاری از جمله آنهاست. فیلم بعدی نیز «علاءالدین» گای ریچی با افتتاحیه 91.5 میلیون دلاری است که در نهایت فروشش از یک میلیارد دلار در سطح جهان فراتر رفت. ضعیف‌ترین فیلم در این میان «دامبو» تیم برتون بوده است که فروشی 45 میلیون دلاری را اوایل امسال ثبت کرد.

فروش دیگر فیلم‌های باکس آفیس نیز به این ترتیب است که «مرد عنکبوتی: دور از خانه» فیلم دوم باکس آفیس آمریکای شمالی شد و در سومین هفته اکرانش 21 میلیون دلار فروش کرد تا در مجموع در بازار آمریکا به رقم 319 میلیون دلار برسد. فروش بین‌المللی این فیلم 569 میلیون دلار بوده است.

جایگاه سوم از آنِ «داستان اسباب‌بازی 4» دیزنی با فروش 14 میلیون دلار دیگر در پنجمین هفته نمایشش در آمریکاست. این فیلم در مجموع به فروش 375 میلیون دلاری در بازار داخلی و فروش 859 میلیون دلاری در سطح جهان دست یافته است.

فیلم شماره 4 هفته «خزیدن» با فروش 6 میلیون دلار در بازار داخلی بود تا در مجموع فروشش به 23 میلیون دلار برسد. در مکان پنجم نیز فیلم موزیکال «دیروز» ساخته دنی بویل با فروش 5.1 میلیون دلار در چهارمین آخر هفته اکرانش جای دارد. این فیلم تا کنون به فروش 57.5 میلیون دلاری دست یافته است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...