برایان دی پالما رمان نویس می شود

استقبال گرم مارتین اسکورسیزی
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳

برایان دی‌پالما از کارگردانان سرشناس تاریخ سینما، برای نخستین بار قصد نگارش و انتشار یک رمان را دارد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، برایان دی پالما کارگردان افسانه‌ای سینما قصد دارد توانایی قصه‌گویی بر پرده نقره‌ای را این بار به صفحات کاغذ منتقل کند.

این کارگردان مطرح هالیوود اولین رمانش را قرار است منتشر کند. این رمان که با همکاری سوزان لمن نوشته شده بهار آینده از سوی «هارد کیس کرایم» به بازار می‌آید.

«آیا مارها ضروری هستند؟» عنوان این رمان است و از آن به عنوان یک طنز سیاسی یاد شده که تریلری درباره انتقامی زنانه است. داستان این رمان درباره سناتوری است که علیه زنش که به بیماری پارکینسون مبتلا شده با همکار زیبا و جوانش توطئه می‌کند. وقتی همه چیز به هم می‌ریزد، سناتور از یکی از دستیارانش می‌خواهد تا همه چیز را روبه‌راه کند اما عواقب مرگبار این ماجراها از واشنگتن تا پاریس کشیده شده است.

عنوان این رمان یادآور فیلم کلاسیک 1940 با عنوان «لیدی ایو» ساخته پرستون استروجس است که در آن هنری فاندا در حالی که نشسته، دارد کتابی با عنوان «آیا مارها ضروری هستند؟» را می‌خواند.

این رمان به نوعی یادآور کارهای شناخته شده دی پالما در سینما از جمله رویارویی با یکی از دست‌اندرکاران فیلم در فرانسه برای بازسازی فیلم «سرگیجه» آلفرد هیچکاک است.

دی پالما بیش از همه به‌عنوان کارگردان فیلم‌هایی چون «صورت زخمی» و «کری» شناخته می‌شود و نیز نسخه اصلی «ماموریت: غیرممکن». لمن دبیر پیشین نیویورک تایمز است که برای «واشنگتن پست»، «نیویورکر» و دیگر نشریات معتبر هم مطلب می‌نوشت.

همکاری این دو همین حالا یک هوادار بزرگ دارد و اوکسی نیست جز مارتین اسکورسیزی، که می‌گوید این رمان همان طنینی را دارد که طنزهای سیاه و تلخ دارند؛ درست همان طور که فیلم‌های دی پالما هستند. اسکورسیزی افزوده است: "مثل این است که یک فیلم جدید از دی پالما ببینی."

گفته شده است «آیا مارها ضروری هستند؟» 17 مارس 2020۰ منتشر می‌شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...