«انتقام جویان: پایان بازی» رکورد «آواتار» را شکست

پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۹

«آواتار» بعد از 10 سال، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را به «انتقام جویان: پایان بازی» محصول مشترک مارول و دیزنی سپرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم ابرقهرمانی «انتقام جویان: پایان بازی» با عبور از مرز فروش 2 میلیارد و 789 میلیون و 200 هزار دلار فروش، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما شده است.

آلن هورن از رؤسای دیزنی استودیوز با صدور بیانیه‌ای از همه دست‌اندرکاران مارول استودیوز و تیم والت دیزنی تشکر و از همه طرفداران این مجموعه فیلم‌ها در سراسر دنیا که با استقبال از این فیلم، رکورد تاریخ را تغییر دادند، قدردانی کرد.

گفته شده روز جمعه فروش این فیلم 2 میلیارد و 789.2 میلیون دلار بود که 500 هزار دلار کمتر از «آواتار» با فروش 2789.7 میلیون دلاری قرار داشت. این فاصله روز شنبه از بین رفت. این آخر هفته «انتقام‌جویان» 2.8 میلیون دلار در سطح جهان فروش کرد.

به این ترتیب «انتقام جویان» حداقل روی کاغذ و بر مبنای تعداد بلیت‌های فروخته شده از «آواتار» پیش افتاد.

این فیلم با بزرگ‌ترین افتتاحیه در سطح جهانی که برابر 1.22 میلیارد دلار بود نیز پیش تر نام خود را در تاریخ ثبت کرده بود که از این میان 357.1 میلیون دلار آن در بازار آمریکا و 866.5 میلیون دلار در بازار بین‌المللی کسب شده بود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...