دعوت از اعضای جدید در آکادمی اسکار

842 نفر در فهرست قرار گرفتند
چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۳

آکادمی اسکار اسامی اعضای جدیدی را که برای سال 2019 از آنها دعوت شده تا به این مجموعه اضافه شوند، اعلام کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، آکادمی اسکار اسامی اعضای جدیدی را که به این آکادمی دعوت شدند، اعلام کرد.

بر مبنای این فهرست از 842 عضو جدید آکادمی نیمی زن و 29 درصد رنگین‌پوست هستند.

در حالی که سال 2015 تنها 8 درصد اعضای آکادمی را رنگین پوستان تشکیل می‌دادند در سال 2019 این رقم به 16 درصد افزایش یافته است.

اکنون شمار اعضای آکادمی 8946 نفر است که از این میان 8732 نفر برای انتخاب برندگان اسکار حق رأی دارند. آمار کلی اعضا که شامل بازنشستگان می‌شود 9742 نفر است. سال 2018 با دعوت از 928 نفر، آکادمی در دعوت از اعضای جدید رکورد گذاشت.

در میان اعضایی که دعوت شده‌اند جون چو کارگردان «خرپول‌های آسیایی»، وینستون دوک و جما چان، ریتش باترا فیلمنامه نویس «عکاس» و چینونی چوکوو فیلمنامه نویس «کلمنس» از جمله خارجی‌های رنگین پوست هستند.

از میان 17 بازوی آکادمی 10 بازوی آن زنان بیشتری را دعوت کردند که شامل بخش کارگردان‌ها، نویسندگان، مدیران اجرایی، گریم و آرایش مو، طراح لباس و کارگردان - بازیگران می‌شود.

آکادمی اسکار سال 2016 با جنبش هشتگ اسکار خیلی سفید در شبکه‌های اجتماعی به دلیل انتخاب نامزدهایی که بیشتر سفید پوست بودند با اعتراض روبرو شد و از آن زمان تلاش کرد تا هم در دعوت از اعضای جدید و هم انتخاب نامزدهای جایزه، جانب تعادل را رعایت کند.

در بخش بازیگران 56 بازیگر جدید دعوت شده‌اند که لیدی گاگا، تام هالند، آدوال آکینویی-اگباجی، جیمی بل، استرلینگ کی.براون، مارینا دی تاویرا، کلر فوی، دمین لوئیس، آرچی پنجابی، آماندا پیت، آندرا ریزبورو، ویل پولتر و لتیشیا رایت از جمله آنها هستند.

در فهرست دعوت شدگان 13 نفر به بخش کارگردان - بازیگران دعوت شده‌اند، 17 نفر به گروه فیلمبرداران و 8 نفر به بخش طراحی لباس.

32 نفر به بخش کارگردان‌ها دعوت شده‌اند که فیل برد کارگردان «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»، کریستوفر میلر کارگردان «خیابان جامپ 21»، اورلیک اوتینگر کارگردان «12 صندلی»، گلوریا رولاندو کارگردان «دیالوگ با مادربزرگم»، عمر سلما کارگردان «تحریر 2011»، شمیم شریف کارگردان «جهان دیده نشده» و جایمیلا زبانیچ کارگردان «یک روز در سارایوو» از جمله آنها هستند.

99 نفر به بخش مستند دعوت شده‌اند، 72 نفر به بخش مدیر اجرایی، 32 نفر به بخش تدوینگران فیلم، 24 نفر به بخش گریم و آرایش مو، 68 نفر به بخش بازاریابی و روابط عمومی، 28 نفر به بخش موسیقی، 42 نفر به بخش تهیه کنندگان، 31 نفر به بخش طراحی تولید، 107 نفر به بخش فیلم کوتاه و بلند انیمیشن، 21 نفر به بخش صدا، 59 نفر به بخش جلوه‌های تصویری و 71 نفر به بخش نویسندگان.

دزیره اخوان کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه‌نویس متولد آمریکا و ایرانی تبار و نویسنده «اشتباه کامرون پست» نیز در بخش نویسندگان دعوت شده است.

نام رؤیا وکیلی نیز در بخش بازاریابی و روابط عمومی جای دارد. وی برای فاکس سرچلایت پیکچرز کار می‌کند و نایب رئیس بخش بازاریابی بین‌المللی است.

ادل خواننده بریتانیایی ترانه «اسکای فال» نیز از جمله مدعوین در بخش موسیقی است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...