پیشتازی اسباب بازی های پیکسار در باکس آفیس جهانی

زور «انتقام جویان» به «آواتار» نرسید
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۷

وودی و باز لایتیر و فورکی همچنان باکس آفیس را در دست دارند و با وجود شروع اکران فیلم‌های مهم تازه، بر صدرنشینی در باکس آفیس آمریکا ادامه می‌دهند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، چهارمین فیلم از مجموعه «داستان اسباب بازی» در هفته‌ای که گذشت 58 میلیون دلار دیگر فروخت تا فروش داخلی خود را به 237 میلیون دلار برساند. این فیلم که دومین هفته فروشش را پشت سر گذاشت تا همین حالا چهارمین فیلم پرفروش سال در آمریکا بوده است. سه فیلم دیگری که بالاتر از آن قرار می‌گیرند عبارتند از «انتقام‌جویان: پایان بازی» با فروش 841 میلیون دلاری، «کاپیتان مارول» با فروش 428 میلیون دلاری و «علاء‌الدین» با فروش 306 میلیون دلاری. جالب این که همه این فیلم‌ها به دیزنی تعلق دارند.

«داستان اسباب بازی 4» در بازار جهانی نیز 80 میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش را در این بازه زمانی در سراسر جهان به 496 میلیون دلار برساند.

فیلم «آنابل به خانه بازمی گردد» ساخته کمپانی برادران وارنر و نیولاین که فیلم هفتم از مجموعه پرفروش «آنابل» است نیز بهترین نمایش را در میان دیگر فیلم‌های تازه اکران شده به دست آورد. این فیلم ماورایی ترسناک در اولین هفته اکران خود دوم شد و 31.2 میلیون دلار فروش کرد. این فیلم که با بودجه پایین تولید شده هنوز یک موفقیت برای این استودیو است.

گری دابرمن نویسنده فیلمنامه و کارگردان این فیلم است و پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا بازیگران آن هستند. این فیلم در بازار بین‌المللی نیز 45 میلیون دلار فروخت و مجموع فروشش را در همین مدت کوتاه در بازار جهانی به 76 میلیون دلار رسانده است.

یونیورسال نیز با فیلم «دیروز» که در 2603 سالن سینما به نمایش درآمد 17 میلیون دلار فروش کرد. این کمدی رمانتیک که با الهام از ترانه‌های گروه بیتلز نوشته شده به کارگردانی دنی بویل کارگردان «میلیونر زاغه نشین» و با فیلمنامه ریچارد کورتیس با تکرار بیشترین ترانه‌ها از گروه بیتلز در طول فیلم امید دارد تا به تدریج و به صورت طولانی مدت در باکس آفیس فروشش را بالا ببرد. این فیلم پر از موسیقی در بازار جهانی نیز 7.7 میلیون دلار فروش کرده است و در مجموع تا کنون فروشش را به 24.7 میلیون دلار رسانده است. 56 درصد مخاطبان این فیلم را زنانی تشکیل داده‌اند که 75 درصد آنها بالای 25 سال سن دارند.

در مکان چهارم نیز «علاءالدین» جای دارد که 9.3 میلیون دلار دیگر در ششمین هفته نمایشش فروخت. این فیلم در مجموع در آمریکا 306 میلیون دلار و در بازار بین‌المللی 568 میلیون دلار فروخته است.

«زندگی مخفی حیوانات خانگی 2» در مکان پنجم پرفروش‌ها با فروش 7 میلیون دلار جای دارد. این انیمیشن که ادامه قسمت قبلی است در مجموع در آمریکا 131 میلیون دلار فروش کرده است.

ادامه «جان ویک» با بازی کیانو ریوز نیز همچنان در حال فروش است و این هفته 3 میلیون دلار دیگر در آمریکا فروش کرد تا مجموع فروشش را به 161 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی آمریکا و 300 میلیون دلار در سراسر جهان برساند.

«انتقام جویان: پایان بازی» نیز که همچنان تلاش دارد تا رکورد «آواتار» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را بزند در دهمین هفته اکرانش تا کنون در باکس آفیس آمریکا 841 میلیون دلار فروش کرده و فروشش در سطح جهان برابر 2 میلیارد و 780 میلیون دلار بوده است.

مستند «پاواروتی» ساخته ران هاوارد که فیلمی غیرداستانی درباره خواننده فقید و تنور اپرا است با نمایش در 288 سالن سینما فروشی 532 هزار دلاری را ثبت کرد تا در مجموع در آمریکا فروشش را به 1.8 میلیون دلار برساند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...