حضور بزرگان سینمای هنری در نشست ترمیم فیلم‌های کلاسیک

دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۳

چهره‌های شناخته‌شده سینمای هنری ایالات متحده و اروپا از جمله افرادی بودند که در نشستی برای حفاظت از میراث سینمای کلاسیک حضور به هم رساندند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، جین فاندا، تیری فرمو مدیر جشنواره فیلم کن و الکساندر پاین فیلمساز در «نشست ترمیم فیلم اچ‌اف‌پی‌ای» که در هتل تیاتر ات ایس در لوس‌آنجلس برگزار شد، شرکت کردند. انجمن رسانه‌های خارجی هالیوود یا اچ‌اف‌پی‌ای که ترمیم فیلم را تبدیل به یکی از اولویت‌های اصلی خود در فعالیت‌های خیریه سالانه‌اش کرده، با «بنیاد فیلم» و «انستیتو لومیر» برای روی صحنه بردن این رخداد همکاری کرد.


ژان-کریستوفر هوراک کارگردان «آرشیوهای فیلم و تلویزیون یوسی‌ال‌ای» و گروور کریسپ معاون اجرایی مدیریت دارایی، ترمیم فیلم و استادی دیجیتال شرکت سونی پیکچرز انترتینمنت هم از دیگر چهره‌های شناخته‌شده حاضر در این رخداد بودند.

فرمو که در عین حال مدیر انستیتو لومیر هم هست، نشست را با برنامه‌ای درباره پروژه ترمیم برادران لومیر آغاز کرد. جین فاندا، پاین، هوراک و کریسپ در پنلی درباره اهمیت فرهنگی نگهداری از سینمای هنری با هدایت ساندرا شولبرگ، رئیس شرکت ایندی‌کولکت که فیلم‌های مستقل آمریکایی را ترمیم می‌کند، شرکت کردند. این برنامه با نمایش نسخه ترمیم شده فیلم «یک مشت دلار» سرجیو لئونه با نقش‌آفرینی کلینت ایستوود به پایان رسید.

نشست ترمیم فیلم اچ‌اف‌پی‌ای بعد از اهدای بیش از 200 هزار دلار توسط اچ‌اف‌پی‌ای به جشنواره لومیر برای حمایت از دومین فاز ترمیم فیلم‌های یک دقیقه‌ای برادران لومیر راه‌اندازی شد. تا امروز، اچ‌اف‌پی‌ای در شراکت با بنیاد فیلم توانسته تأمین مالی ترمیم بیش از 90 فیلم سینمایی کلاسیک را عملی کند که می‌توان از جمله آنها به «چهره‌ای در میان جمعیت» ساخته الیا کازان، «کفش‌های قرمز» ساخته مایکل پاول و امریک پرس‌برگر، نخستین نسخه سینمایی «مرگ یک فروشنده» با نقش‌آفرینی فردریک مارچ و سه گانه «آپو» ساخته ساتیاجیت رای اشاره کرد.

ماهر تاتنا رئیس اچ‌اف‌پی‌ای در هنگام اعلام خبر برگزاری رخداد گفته بود: "حفاظت از میراث سینمایی‌مان از طریق حمایت از ترمیم فیلم یکی از مهم‌ترین تعهدهای اچ‌اف‌پی‌ای است، مخصوصاً با توجه به این که 50 درصد از فیلم‌هایی که پیش از سال 1950 ساخته شده‌اند برای همیشه از دست‌مان رفته‌اند".

او اضافه کرد: "از طریق رخدادهایی مانند این نشست، ما امیدواریم بتوانیم اهمیت حفاظت از هنرمندی استادان گذشته که کارشان به الهام بخشیدن و اثر گذاشتن روی دیگران را ادامه خواهند داد، به نسل‌های آینده فیلمسازان بشناسانیم".

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...