پیشتازی اژدهای تربیت شده در سینماهای آمریکا

چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۶:۹

پس از رقابتی شانه به شانه برای کسب جایگاه نخست پرفروش‌ها در باکس آفیس هفتگی آمریکای شمالی، «چگونه اژدهایتان را تربیت کنید 3» موفق شد تا در دومین هفته متوالی جایگاه نخست باکس آفیس را از آنِ خود کند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های «چگونه اژدهایتان را تربیت کنید» با فروش 30 میلیون دلار در دومین هفته اکرانش در آمریکای شمالی موفق شده تا مجموع فروش خود را به مرز 100 میلیون دلار برساند. این فیلم در 2 هفته اخیر در مجموع 97.6 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی آمریکا فروش کرده است.

«چگونه اژدهایتان را تربیت کنید: دنیای پنهان» که سومین فیلم از این مجموعه است به کارگردانی دین دبلوی ساخته شده و جی باروچل، کیت بلانشت، جرارد باتلر، کریگ فرگوسن، آمریکا فررا و جونا هیل از جمله دوبلورها و صداپیشگان آن هستند. این انیمیشن تولید «دریم‌ورکس انیمیشن» و «مد هتر انترتینمنت» است و از یکم مارس در آمریکا اکران شده است.

در همین حال فیلم تایلر پری با عنوان «تشییع جنازه خانوادگی مدیا» نیز شروع خیلی خوبی را تجربه کرد و با فروش 27 میلیون دلاری از نمایش در 2442 سالن سینما موفق ظاهر شد. این فیلم یازدهمین و آخرین فیلم از مجموعه فیلم‌هایی است که با تمرکز بر شخصیتی به نام مدیا ساخته می‌شود.

تایلر پری نویسنده، کارگردان و تهیه کننده فیلم بوده و در این فیلم چندین نقش ایفا کرده است.

از فیلم‌های جدیدی که در طول هفته اکران شدند اکران محدود «ستاره‌ای متولد می شود» دیگر فیلم اسکاری امسال است که 12 دقیقه نیز به فیلم اضافه شده و از نمایش در 1150 سالن سینما 1.8 میلیون دلار فروخت. این فیلم در مجموع در باکس آفیس داخلی آمریکا 212 میلیون دلار فروخته و فروش آن بیرون از آمریکا 214 میلیون دلار بوده است.

در مکان سوم باکس آفیس «آلیتا: فرشته جنگ» جای دارد که در سومین هفته اکرانش 7 میلیون دلار فروخت و مجموع فروشش را به 72.2 میلیون دلار رساند. این فیلم علمی–تخیلی به کارگردانی رابرت رودریگز ساخته شده و فیلمنامه آن نوشته جیمز کامرون و لایتا کالوگریدیس و اقتباسی از مانگای علمی–تخیلی به همین نام اثر یوکیتو کیشیرو نویسنده ژاپنی است. از بازیگران آن می‌توان به رُزا سالازار در نقش اصلی، در کنار کریستوف والتس، جنیفر کانلی، ماهرشالا علی، اد اسکرین، میشل رودریگز و جکی ارل هیلی اشاره کرد.

جایگاه چهارم نیز در اختیار «فیلم لگو 2: بخش دوم» است که موفق شد تا در چهارمین هفته اکران 6.6 میلیون دلار دیگر بفروشد و مجموع فروشش را به 91.7 میلیون دلار برساند. این فیلم که دنباله انیمیشن «فیلم لگو» ساخته سال 2014 است در مجموع نتوانست طبق پیش‌بینی‌ها عمل کند و آنقدر که انتظار می‌رفت موفق ظاهر شود.

فیلم نخست این مجموعه موفق شده بود در حالی که فقط 60 میلیون دلار بودجه برای ساخت آن صرف شده بود، فروش موفق 469 میلیون دلاری را در سراسر جهان ثبت کند.

«کتاب سبز» برنده جایزه بهترین فیلم اسکار نیز در جدول فروش آخر هفته جایگاه پنجم را کسب کرد و با فروش 4.71 میلیون دلاری در مجموع فروشش در بازار داخلی آمریکا را به 75.9 میلیون دلار رسانده است.

«مبارزه با خانواده ام»، «این اصلا عاشقانه نیست»، «گرتا»، «آنچه که مردان می خواهند» و «روز مرگت مبارک» دیگر فیلم‌هایی هستند که از رده 6 تا 10 جدول پرفروش‌های آمریکا را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...