«فیلم لگو 2» به بازار آمد

عقب ماندگی 14 درصدی سینمای آمریکا
پنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱

«فیلم لگو 2» با شروعی 34 میلیون دلاری در باکس‌آفیس داخلی آمریکا ضعیف‌تر از انتظارها ظاهر شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، باکس‌آفیس داخلی ایالات متحده کم کم باید شروع به فرستادن درخواست کمک برای اس‌اواس کند چون شروعی بسیار ناامیدکننده در سال 2019 داشته است. این در حالی است که ناظران این صنعت امیدوار بودند «فیلم لگو 2: بخش دوم» محصول برادران وارنر بتواند کمی اوضاع را تغییر دهد.

این دنباله انیمیشن با فروشی 34.4 میلیون دلاری از 4303 سالن سینما به‌ راحتی در صدر باکس‌آفیس قرار گرفت، ‌اما نتوانست آن نوع علاقه‌ای را به وجود بیاورد که استودیو انتظارش را داشت. تخمین‌های اولیه حاکی از این بودند که فیلم می‌تواند با فروشی حداقل 50 میلیون دلاری کارش را آغاز کند.

با استناد به کام‌اسکور، بازار باکس‌آفیس داخلی ایالات متحده در حال حاضر 14.5 درصد از فروش کل همین بازه در سال گذشته عقب است.

فروش نخستین هفته «فیلم لگو 2» تقریبا 50 درصد کمتر از قسمت اولش محصول سال 2014 بود که 69 میلیون دلار فروخته بود و در نهایت فروش خود را به 469 میلیون دلار رساند.

خارج از آمریکا، «فیلم لگو 2» با 18.1 میلیون دلار کسب شده از 63 بازار خارجی کارش را آغاز کرد و به این ترتیب در سطح جهان با 53 میلیون دلار نخستین هفته فروش خود را به پایان برد.

فیل لرد و کریستوفر میلر، تیم دونفره ای که به خاطر فیلم‌هایی مثل «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» و «خیابان جامپ شماره 21» شناخته می‌شوند، برای نویسندگی و تهیه کردن «فیلم لگو 2» بازگشتند. کریس پرات، الیزابت بنکس و ویل آرنت یک بار دیگر صداهای خود را به شخصیت‌های این فیلم قرض دادند. این چهارمین فیلم در فرنچایز لگو است که شامل «فیلم لگو بتمن» و «فیلم لگو نینجاگو» هم می‌شود.

«فیلم لگو 2» تنها تازه‌وارد بازار این هفته ایالات متحده نبود. فیلم کمدی «آنچه که مردان می خواهند» محصول پارامونت در نخستین هفته اکران خود فروشی در راستای انتظارها داشت و با نمایش در 2912 سالن سینما 19 میلیون دلار کسب کرد.

فیلم «تعقیب سرد» ساخته کمپانی لاینزگیت نیز در رتبه سوم قرار گرفت. این فیلم تریلر اکشن با نقش‌آفرینی لیام نیسون با 10.9 میلیون دلار فروش از 2630 سالن سینما کار خود را آغاز کرد. لیام نیسون این هفته به خاطر صحبت‌هایی که بعضی‌ها آنها را نژادپرستانه خطاب کردند خبرساز شد و پیش‌نمایش و فرش قرمز فیلمش هم کنسل شد. با این حال فروش فیلم در حد انتظار بود و لطمه‌ای ندید.

«قسمت بالا» با بازی کوین هارت و برایان کرانستون این هفته در مقام چهارم قرار گرفت و با فروش 7.2 میلیون دلار دیگر در مجموع 85.8 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی آمریکا فروخت و جایگاه خود را در میان پنج فیلم نخست حفظ کرد.

«شیشه» نیز مکان پنجم را در اختیار گرفت و 6.4 میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش در بازار داخلی آمریکا را به رقم 98.5 میلیون دلار برساند. این فیلم در مجموع در سطح جهانی 221.5 میلیون دلار فروخته است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...