وودی آلن از آمازون شکایت کرد

یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲

وودی آلن کارگردان نامدار سینمای آمریکا پرونده‌ای 68 میلیون دلاری علیه آمازون در دادگاه باز کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، وودی آلن شکایتی 68 میلیون دلاری از آمازون استودیوز را به دادگاه برد.

او در این دادخواست ادعا کرده که یک قرارداد برای چهار فیلم با کمپانی بسته اما آمازون از اکران فیلم «یک روز بارانی در نیویورک» وی خودداری کرده است در حالی که فیلم بیش از شش ماه است که آماده نمایش است.

در این دادخواست همچنین مطرح شده که آمازون دلایلی مبهم برای رها کردن پروژه طرح می‌کند و این در حالی است که وعده تهیه سه فیلم دیگر هم نامشخص مانده است.

در این دادخواست آمده که آمازون سعی کرده با اشاره به یک ادعای بی‌پایه 25 سال پیش این قرارداد را معوق نگه دارد اما پیش از عقد این قرارداد هم آن ادعا هم برای این کمپانی و هم برای مردم کاملا شناخته شده بود و این امر حقی برای آمازون برای پایبند نبودن به قرارداد تهیه چهار فیلم ایجاد نمی‌کند.

منظور از ادعای بی پایه 25 ساله ادعای دختر خوانده آلن درباره آزار جنسی در دوره کودکی از پدرخوانده‌اش است که با مطرح شدن هشتگ من هم همین‌طور دوباره به صدر خبرها راه یافت و با وجود تبرئه شدن وودی آلن در 2 دادگاه از آن زمان، توانست فضایی علیه این کارگردان کهنه‌کار ایجاد کند.

درخواست 68 میلیون دلار حداقل دستمزدی است که آلن باید از تهیه این چهار پروژه از کمپانی آمازون دریافت کند.

آمازون توزیع کننده دو فیلم اخیر وودی آلن یعنی «واندرویل» و «کافه سوسایتی» بود.

انتظار می‌رفت «یک روز بارانی در نیویورک» که چهل و هشتمین فیلم بلند وودی آلن است، توسط آمازون تا پیش از پایان سال پیش به نمایش درآید.

آمازون سال 2016 و زمانی که روی پرایس ریاستش را بر عهده داشت قراردادی با آلن بست تا او پس از «یک روز بارانی در نیویورک» سه فیلم دیگر برای آمازون بسازد.

اما اوایل سال پیش خبری از سوی هالیوود ریپورتر منتشر شد مبنی بر این که آمازون ممکن است تصمیم بگیرد این قرارداد را لغو کند؛ حتی اگر مجبور باشد غرامتش را بپردازد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...