جشنواره کاپری بهترین های 2018 را برگزید

«معاون» بهترین فیلم جشنواره
پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۵

بیست و سومین دوره جشنواره فیلم کاپری هالیوود با اهدای جایزه بهترین فیلم به «معاون» ساخته آدام مک‌کی به کار خود خاتمه داد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، بیست و سومین دوره جشنواره فیلم کاپری به کار خود خاتمه داد.

در این دوره فیلم «معاون» ساخته آدام مک‌کی که روایتگر زندگی دیک چینی معاون سابق رییس جمهوری آمریکاست توانست جوایز جشنواره فیلم کاپری هالیوود را درو کند.

«معاون» در مجموع چهار جایزه بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن مکمل (ایمی آدامز)، بهترین تدوین و بهترین گریم را به دست آورد.

جایزه بهترین کارگردانی بیست و سومین دوره جشنواره نیز به آلفونسو کوارون برای فیلم «رُم» رسید. «رُم» همچنین توانست جوایز بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان و بهترین طراحی صحنه را با خود به خانه ببرد.

فیلم «ستاره ای متولد می شود» ساخته برادلی کوپر نیز یکی از دیگر از فاتحان بزرگ جوایز این دوره از حشنواره بود، این فیلم جوایز بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا و بهترین ترانه (ترانه "سطحی") را از آن خود کرد.

یکی دیگر از جوایز مهم این دوره جشنواره را که جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول بود گلن کلوز برای فیلم «همسر» ساخته بیورن رونگه به دست آورد. جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را نیز جاناتان پرایس در فیلم «همسر» کسب کرد.

جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول جشنواره نیز به مارچلو فونته برای فیلم «مرد سگی» ساخته ماتیو گارونه رسید. فونته در جوایز فیلم اروپا و جشنواره کن نیز این جایزه را از آنِ خود کرده بود.

جایزه بهترین فیلمنامه اصلی جشنواره به «کتاب سبز» ساخته پیتر فارلی رسید و فیلم «بلک‌ک‌کلنزمن» اسپایک لی نیز جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را به چنگ آورد.

از دیگر جوایز مهم می توان به جایزه بهترین انیمیشن برای «رالف اینترنت را خراب می کند»، جایزه بهترین مستند بلند برای «فری‌سولو»، جایزه بهترین فیلمبرداری برای «جنگ سرد»، جایزه بهترین جلوه های ویژه برای «نخستین انسان» و جایزه بهترین طراحی لباس برای «بازگشت مری پاپینز» اشاره کرد.

لینا ورتمولر رییس جشنواره و پاسکال ویچه‌دومینی موسس جشنواره درباره این دوره جشنواره چنین گفتند: "امسال یک سال فوق العاده در کیفیت هنرمندان شرکت کننده و آثار متنوعی که به کاپری هالیوود ارائه شد داشتیم."

جشنواره جهانی فیلم کاپری هالیوود هرساله از اواخر دسامبر تا اویل ژانویه در جزیره کاپری ایتالیا برگزار می شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...