آنیس واردا جایزه افتخاری جشنواره فیلم مراکش 2018 را دریافت کرد

پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۲

آنیس واردا کارگردان کهنه کار فرانسوی جایزه افتخاری جشنواره فیلم مراکش را از دستان مارتین اسکورسیزی دریافت کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ایندی وایر، آنیس واردا کارگردان سرشناس فرانسوی پس از دریافت جایزه افتخاری اسکار در سال 2017 و نخل طلای افتخاری کن در سال 2015 در هفدهمین دوره جشنواره فیلم مراکش جایزه افتخاری را دریافت کرد.


در ابتدای این مراسم بزرگداشت، تیری فرمو دبیر هنری جشنواره کن و کیارا ماسترویانی بازیگر فرانسوی به معرفی آنیس واردا پرداختند و پس از آن مارتین اسکورسیزی که یک روز قبل تر جایزه افتخاری این جشنواره را به رابرت دنیرو اهدا کرده بود، این جایزه را به انیس واردا اعطا کرد.

در این مراسم تیری فرمو درباره واردا چنین گفت: "فرانسوا تروفو همواره می گفت ژان رنوار سردمدار صنعت سینمای فرانسه است. وقتی نوبت به زنان می رسد، آنیس واردا سردمدار آنهاست."

واردا که همدلی اش با شخصیت های در حاشیه مانده را در چندین اثر مانند «چهره ها، مکان ها» به تصویر کشیده است، سخنرانی دریافت جایزه خود را نیز به این موضوع اختصاص داد.

او گفت: "دنیا در خطر است، هزاران نفر وجود دارند که برای زنده ماندن می جنگند، برای دریافت یک حقوق مناسب، کمی احترام و ذره ای شادی و میلیون ها انسان دیگر نیز وجود دارند که تنها به دنبال سرپناه می گردند، ما که به این موضوع آگاه هستیم باید از آنها حمایت کنیم."

واردا قرار است در این جشنواره یک مسترکلاس نیز برگزار کند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...