پیشتازی یک انیمیشن در سینمای آمریکا

بازگشت راکی به سینما با «کرید 2»
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۱

گیشه سینمای آمریکا با ورود چند اثر تازه از جمله انیمیشن «رالف اینترنت را خراب می‌کند» و «کرید 2» جان تازه ای گرفت.

به گزارش فیلم نگاه و نقل از هالیوود ریپورتر، انیمیشن «رالف اینترنت را خراب می‌کند» از کمپانی دیزنی پرفروش‌ترین اثر گیشه آمریکای شمالی در هفته گذشته بود. این فیلم هفته گذشته با فروش 84 میلیون دلاری در افتتاحیه خیره کننده ظاهر شد. در تاریخ سینما فقط انیمیشن «یخ زده» در افتتاحیه بهتر عمل کرده است.


به این ترتیب بار دیگر ادامه یک فیلم سینمایی در گیشه موفق عمل کرد تا سنت ساخت فیلم‌های ادامه‌دار در هالیوود همچنان جریان پیدا کند. این فیلم دنباله «رالف خرابکار» است که سال 2012 روی پرده سینما رفت.

در انیمیشن جدید دیزنی به کارگردانی ریچ مور و فیل جانسون، جان سی‌. رایلی، سارا سیلورمن و گال گدوت صداپیشگی نقش‌های اصلی را به عهده دارند.

این فیلم علاوه بر آمریکا در 18 کشور دیگر از جمله چین، مکزیک و روسیه هم روی پرده رفت و در آن کشورها نیز 41 میلیون دلار دیگر فروش داشت. به این ترتیب «رالف اینترنت را خراب می‌کند» در نخستین هفته اکران 126 میلیون دلاری شد.دیگر اثر پرفروش هفته گذشته هم یک دنباله سینمایی بود. «کرید 2» با بازی سیلوستر استالون و مایکل بی‌جوردن در پنج روز نخست اکران بیش از 55 میلیون دلار فروش داشت و عنوان دومین فیلم پرفروش هفته را از آنِ خود کرد.

«کرید 2» نسبت به قسمت اول فیلم که سال 2015 روی پرده رفت و در پنج روز اکران 42 میلیون دلار فروخت، فروش بیشتری داشت.

در این فیلم جدید به کارگردانی استیون کیپل‌جونیور نقش زن مقابل مایکل بی. جوردن را تسا تامسون بازی می‌کند. این فیلم با بودجه 50 میلیون دلاری ساخته شد و در آغاز اکران توانست امتیاز بالایی از تماشاگران بگیرد.

در حضور آثار جدید فیلم «موجودات شگفت‌انگیز: جنایات گریندلوالد» از رتبه نخست به رتبه چهارم سقوط کرد. این فیلم در دومین فیلم هفته اکران 43 میلیون فروش داشت و به این ترتیب فروش خود را در 10 روز نخست اکران در آمریکای شمالی به 117 میلیون دلار رساند.

«موجودات شگفت‌انگیز 2» هر چند در آمریکای شمالی گیشه را به رقبا واگذار کرد اما در گیشه جهانی یکه‌تاز بود و به فروش 83 میلیون دلاری دست پیدا کرد. فروش جهانی این فیلم تا کنون به 439 میلیون دلار رسید.

از مهم‌ترین شکست‌خوردگان گیشه می‌توان به فیلم پرهزینه «رابین هود» از کمپانی لاینزگیت اشاره کرد که علیرغم اکران گسترده 14 میلیون و 200 هزار دلار فروش داشت که با توجه به بودجه 100 میلیون دلاری فیلم یک شکست تمام‌عیار است.

این فیلم که در آغاز قرار بود ماه مارس اکران شود، پیش از اکران عمومی بسیار از نظرات منفی منتقدان سینمایی آسیب دید.

«کتاب سبز» هم از فیلم‌های کم اقبال گیشه بود هر چند که از امیدواران فصل جوایز سینمایی است. این فیلم مدعی اسکار به کارگردانی پیتر فارلی از اکران پنج روزه در بیش از هزار سالن سینمایی چیزی نزدیک به 7 میلیون و 500 هزار دلار است. البته نگاه تهیه‌کنندگان این اثر سینمایی به فروش بلند مدت آن طی فصل جوایز سینمایی و افزایش فروش پس از بردن چند جایزه است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...