«باب اسفنجی» پدر خود را از دست داد

چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۲۰

استیفن هیلنبرگ، کارتونیست و انیمیشن‌ساز آمریکایی و خالق آثار «باب اسفنجی» در سن 57 سالگی در اثر ابتلاء به بیماری لو گهریگ درگذشت. شبکه تلویزیونی نیکلودئون که آقای هیلنبرگ یکی از بنیانگذاران آن بود خبر درگذشت وی را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری فیلم نگاه و به نقل از نیویورک مگزین، شبکه تلویزیونی نیکلودئون که هیلنبرگ یکی از بنیانگذاران آن بود خبر درگذشت وی را منتشر کرد. او سال گذشته به بیماری لو گهریگ یا اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ASL) که یک بیماری تخریب کننده سلول‌های عصبی است، مبتلاء شد. این بیماری منجر به از دست رفتن تدریجی عملکرد عضلات شده و مبتلایان مدت زمان زیادی زنده نمی‌مانند.

استیون هاوکینگ، فیزیکدان نظری برجسته که به‌ خاطر دستاوردهایش در زمینه فیزیک کوانتوم شهرت داشت، نیز در سن 76 سالگی به دلیل ابتلاء به این بیماری درگذشت.

شبکه تلویزیونی نیکلودئون در صفحه توئیتر خود نوشت: "ما متاسف هستیم که خبر درگذشت استیفن هیلنبرگ، خالق «باب اسفنجی» را به اشتراک بگذاریم. امروز، ما برای احترام به زندگی و کار او یک دقیقه سکوت می‌کنیم. "

آقای هیلنبرگ در سال 1989 و زمانی که در حال تحصیل بود یک کتاب طنز در مورد موجودات دریایی نوشت که نقش اصلی آن بر عهده یک اسفنج بود. بر اساس داستان‌های این کتاب یک مجموعه‌ کارتونی به نام «باب اسفنجی» تولید شد.

وی سپس با ایجاد تغییراتی در شخصیت اصلی داستان در نهایت توانست فیلم «باب‌ اسفنجی شلوار چهارخانه‌ای» را تولید و در سال 2004 به نمایش عمومی درآورد. این فیلم مورد توجه بینندگان و منتقدان قرار گرفت و سبب شد این پروژه تا سالها ادامه یابد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...