جشنواره توکیو 2018 در ایستگاه پایانی

اهدای جایزه توسط ترانه علیدوستی
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۹

سی و یکمین دوره جشنواره فیلم توکیو به ایستگاه آخر رسید و در مراسم اختتامیه برندگان جوایز مختلف معرفی شدند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ژاپن تایمز، فیلم «آماندا» جایزه بزرگ سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم توکیو را از آنِ خود کرد. درام «آماندا» به کارگردانی مایکل هرس روایتگر قصه زندگی مردی است که سرپرستی خواهرزاده هفت ساله خود را بعد از کشته شدن مادرش بر عهده دارد. این فیلم همچنین جایزه بهترین فیلمنامه را از آنِ خود کرد که ترانه علیدوستی یکی از داوران این دوره جشنواره توکیو، آن را اعلام و اهدا کرد.

«آماندا» پیش از این در جشنواره ونیز نیز به نمایش در آمده بود، اما جایزه ای دریافت نکرد.


در جایگاه دوم جایزه ویژه داوران به مایکل نوئر برای فیلم «پیش از سرما» رسید؛ فیلمی با موضوع زندگی حومه شهری در دانمارک قرن نوزدهم که قبل از این در بخش سینمای معاصر جهان در فستیوال تورنتو اکران شده بود.

ادواردو دی. آنجلیس ایتالیایی عنوان بهترین کارگردانی را برای درام «Vice of Hope» دریافت کرد و جایزه بهترین بازیگر زن به پینا تورکو بازیگر همین فیلم رسید. در همین حال جاسپر کریستنسن نیز جایزه بهترین بازیگر مرد را برای بازی در نقش مزرعه داری سرسخت در فیلم «پیش از سرما» از آن خود کرد.

در میان دیگر جوایز، «کلاغ سفید» به کارگردانی رالف فاینس جایزه بهترین ارایه هنری و افتخار جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به درام صلح طلبانه «دنیایی دیگر» اثر جونجی ساکاماتو - یکی از دو فیلم ژاپنی حاضر در بخش مسابقه - رسید.

در بخش آینده آسیا فیلم چینی «وداع اول» اثر لینا ونگ عنوان بهترین فیلم را از آنِ خود کرد و در بخش سینمای ژاپن، جایزه بهترین فیلم به «دروغگویی به مادر» ساخته کاتسومی نوجیری کارگردان تازه کار ژاپنی رسید.


سی و یکمین دوره جشنواره توکیو  25 اکتبر آغاز شد و 3 نوامبر رسما به کار خود پایان داد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...