تجلیل از ویلم دافو و پل گرین گراس در جوایز گاتهام 2018

پنج شنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۷

ویلم دافو بازیگر و پل گرین گراس فیلمساز به ریچل وایز و جان کامن که پیش تر اعلام شده بود از سوی جوایز گاتهام تجلیل می شوند، پیوستند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، ویلم دافو و پل گرین گراس که چندین نامزدی جایزه اسکار را در پرونده کاری خود دارند به فهرست تجلیل شدگان جوایز فیلم مستقل گاتهام 2018 اضافه شدند.

دافو که در آینده در نقش ونسان وان گوگ در فیلم «در دروازه ابدیت» ساخته جولیان اشنابل دیده خواهد شد جایزه بزرگداشت بازیگر را دریافت می کند و گرین گراس نیز که آخرین فیلمش «22 ژوئیه» درباره حمله تروریستی سال 2012 نروژ است و قرار است 10 اکتبر در سینماها و نتفلیکس ارائه شود جایزه بزرگداشت کارگردان را از آنِ خود می کند.

ریچل وایز و جان کامن نیز که پیش از این اعلام شده بود از دریافت کنندگان جوایز افتخاری هستند به ترتیب جایزه بزرگداشت بازیگر زن و جایزه بزرگداشت صنعت را دریافت خواهند کرد.

هفته گذشته همچنین اعلام شد که ساندرا شلبرگ بنیانگذار بازار IFP (پروژه فیلمسازان مستقل) جایزه افتخاری گاتهام را به دست آورده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: "ویلم دافو یکی از بزرگ ترین بازیگران نسل ما است، او در طول دوران فعالیت حرفه ای افسانه ای اش به طور مداوم جسارت و تنوع را به نقش هایش چه در یک فرنچایز هالیوودی و چه در یک فیلم مستقل هالیوودی آورده است. کنجکاوی هنری ویلم دافو او را به پروژه هایی در سراسر جهان سوق داد فیلم هایی که از او یک بازیگر بین المللی مورد احترام ساخته است."

در ادامه بیانیه می خوانیم: "ما همچنین بسیار خوشحالیم که جایزه بزرگداشت کارگردان را به پل گرین گراس اهدا می کنیم. پل واقع گرایی تکان دهنده ای را به فیلم هایش می آورد، خواه کارگردانِ جمعی ستاره در یک تریلر موش و گربه ای باشد خواه کارگردانِ یک مستند درام حزن انگیز در مورد حبس شدگان در یک هواپیمای محکوم به فنا."

از دریافت کنندگان پیشین جایزه افتخاری گاتهام می توان به ال گور، نیکول کیدمن، اولیور استون، رابرت ردفورد، هلن میرن، ناتالی پورتمن، اسپایک لی و دیوید او. راسل اشاره کرد.

جوایز گاتهام را که به فیلم های مستقل اهدا می شود به عنوان آغازگر فصل جوایز اسکار قلمداد می کنند. از برندگان گاتهام در سالهای اخیر که نامزد و برنده جایزه اسکار شده اند می توان به فیلم های «با اسم خودت صدایم کن»، «مهتاب»، «افشاگر»، «بردمن»، «بچگی» و «درخت زندگی» اشاره کرد.

مراسم جوایز گاتهام 2018 روز دوشنبه 26 نوامبر در شهر نیویورک برگزار می شود. نامزدها نیز روز 18 اکتبر اعلام می شوند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...