جایزه «دونوتسیا» جشنواره سن سباستین در دستان هیروکازو کورئیدا

چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹

هیروکازو کورئیدا به عنوان اولین آسیایی جایزه یک عمر دستاورد جشنواره جهانی فیلم سن سباستین را از آن خود کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، هیروکازو کورئیدا به عنوان اولین آسیایی جایزه یک عمر دستاورد جشنواره جهانی فیلم سن سباستین را از آن خود کرد. کورئیدا اوایل سال جاری جایزه نخل طلای کن را برای فیلم «دزدان خرده پا» یا «دله دزدها» به دست آورده بود.

این کارگردان سرشناس ژاپنی در این مراسم که در شمال اسپانیا برگزار می شد از دریافت جایزه یک عمردستاورد «دونوتسیا» ابراز خوشحالی کرد و در هنگام دریافت جایزه به شوخی گفت: "من فقط نیمی از مسیر حرفه ایم را رفته ام و به همین دلیل احساس می کنم جایزه یک عمر دستاورد برای من کمی زود است."


جایزه افتخاری «دونوتسیا» در سال 1986 به جشنواره فیلم سن سباستین افزوده شد و در طی این سالها نام های بزرگی چون گرگوری پک، بت دیویس، آل پاچینو، رابرت دنیرو، مریل استریپ و داستین هافمن موفق به دریافت آن شده اند.

کورئیدا تا کنون چهار بار در بخش مسابقه رسمی جشنواره سن سباستین حضور یافته و 2 بار جایزه بهترین فیلم از دیدگاه مخاطبان را به دست آورده است.

در جشنواره سن سباستین امسال همچنین فیلم «دزدان خرده پا» ساخته این کارگردان که توانست نخل طلای کن 2018 را به دست آورد به نمایش گذاشته شد.

فیلم «دزدان خرده پا» ساخته کورئیدا یک تراژدی خانوادگی درباره‌ی دله‌دزدهایی‌ست که از راه دزدی امرار معاش می‌کنند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...