تجلیل از دنی دویتو در جشنواره سن سباستین 2018

سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۳

جشنواره سن سباستین جایزه پنج دهه فعالیت حرفه‌ای در زمینه‌های گوناگون هنری را به دنی دویتو اهدا کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از لوس آنجلس تایمز، طی مراسمی در سینمای کورسال سن سباستین از دنی دویتو بازیگر، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی به پاس یک عمر فعالیت حرفه‌ای هنری تجلیل و جایزه نمادین «دونوستیا» به او اهدا شد.

مسئولان جشنواره سن سباستین پیش از این طی بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که این جایزه به پاس نزدیک به پنج دهه فعالیت حرفه‌ای او در عرصه هنر اعم از بازیگری در صحنه تئاتر، سینما، تلویزیون و چه در مقام کارگردانی و تهیه کنندگی است.

این اولین سفر دنی دویتو به شهر ساحلی سن سباستین در شمال اسپانیا بوده است. دویتو با اعلام این موضوع در کنفرانس مطبوعاتی‌ای که قبل از مراسم برگزار شد، اظهار کرد که به دریافت این جایزه افتخار می کند.


او صحبت های خود را با ذکر خاطره‌ای از اوایل دهه 90 ادامه داد؛ زمانی که به او فیلمنامه‌ای پیشنهاد شده بود تا ضمن مطالعه، تهیه کنندگی آن را بر عهده بگیرد. دویتو گرچه تحت تاثیر آن اثر قرار می‌گیرد اما به دلیل کمبود زمان موفق به همکاری مشترک و تهیه آن فیلم نمی‌شود. در حقیقت او آن روز کوئنتین تارانتینو را ملاقات کرده بود که نگارش فیلمنامه «سگ‌های انباری» (1992) را به تازگی پایان برده بود. دویتو اظهار کرد که همان جا به تارانتینو اعلام کرده است که کار بعدی او را بی‌آن که مطالعه کند قبول می‌کند.

دویتو گفت: "به او گفتم من حتی موضوع داستان فیلم را هم نمی‌خواهم بدانم. فقط آن را بنویس و برای من بفرست!"

این ملاقات به تهیه فیلم بعدی تارانتینو یعنی «داستان عامه‌پسند» (1994) توسط Jersey Films - کمپانی دنی دویتو - انجامید.

دویتو با ایفای نقش صداپیشگی در انیمیشن «پاکوچولو» در این دوره جشنواره سن سباستین حضور داشت و از این حیث اکثر سوالات خبرنگاران حاضر در جلسه مطبوعاتی درباره این فیلم بود. از او همچنین درباره فیلم «دامبو» آخرین پروژه مشترکش با تیم برتون دوست و همکار قدیمیش سوالاتی پرسیده شد.

جودی دنچ بازیگر بریتانیایی و هیروکازو کورادا نویسنده، کارگردان و تهیه کننده ژاپنی از دیگر دریافت‌کنندگان جایزه «دونوستیا» در جشنواره امسال بودند.

جشنواره سن سباستین که امسال شصت و ششمین دوره خود را می‌گذراند از 21 سپتامبر (30 شهریور) آغاز شده است و تا 29 سپتامبر (7 مهر) ادامه دارد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...