برت رینولدز درگذشت، آرنولد تسلیت گفت

بازیگری که بازی در نقش‌های بزرگ تاریخ سینما را رد کرد
جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۶

برت رینولدز هنرپیشه محبوب دهه 70 و 80 میلادی سینمای آمریکا که سابقه نامزد شدن برای جایزه اسکار را در کارنامه داشت، در 82 سالگی چشم از جهان فروبست.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ایندپندنت، برت رینولدز هنرپیشه نامدار آمریکایی بر اثر سکته قلبی در بیمارستانی در فلوریدا درگذشت. او هنگام مرگ 82 سال داشت.

این بازیگر سال 1972 با بازی در فیلم «نجات یافتگان» جان بورمن به شهرت رسید. این فیلم داستان چهار دوست را روایت می‌کند که در یک سفر تفریحی در مورد حمله قرار می‌گیرند. «نجات یافتگان»‌ اکران موفقی داشت و در سه رشته نامزد جایزه اسکار شد.

رینولدز سال 1977 با بازی در فیلم «اسموکی و راهزن» به یکی از بازیگرانی تبدیل شد که فروش فیلم را تضمین می‌کند. در آن سال فقط فیلم «جنگ ستارگان»‌ بود که در گیشه موفق‌تر از «اسموکی و راهزن» ظاهر شد.

او در این میان فیلم‌های خاطره‌انگیز دیگری هم بازی کرد که برای نمونه از بین آنها می‌توان به «طولانی‌ترین فاصله»‌ در سال 1974 اشاره کرد که رینولدز در آن نقش یک بازیکن سابق فوتبال آمریکایی را بازی می‌کرد که از بد روزگار به زندان افتاده است. این فیلم سال 2005 بازسازی شد و رینولدز این‌بار نقش مربی را در آن به عهده گرفت.

برت رینولدز همان اندازه که برای بازی کردن در برخی نقش‌ها مشهور شده است، برای رد کردن برخی از ماندگارترین نقش‌های سینمایی هالیوود هم مشهور است.

از نقش‌های مهمی که او بازی در آنها را نپذیرفت می‌توان به جیمز باند، هان سولو در «جنگ ستارگان» و نقش اصلی فیلم «زن زیبا»‌ که در نهایت به ریچارد گیر رسید، اشاره کرد.با پایان دهه 80 دوران افت رینولدز شروع شد و او علاوه بر افت شدید در دنیای بازیگری در زمینه تجاری هم شکست خورد و فقط سال 1997 برای بازی در فیلم «شب‌های بوگی» به کارگردانی پل‌ توماس اندرسون نامزد جایزه اسکار شد.

آرنولد شوارتزنگر، مارک والبرگ و ریکی جرویس برخی از چهره‌های سرشناسی هستند که با ارسال‌ پیام‌هایی در شبکه‌های اجتماعی درگذشت رینولدز را تسلیت گفتند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...