رکورد مایکل جکسون شکسته شد

پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی تاریخ
پنج شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۷

گروه موسیقی «ایگلز» رکوردی تازه در دنیای موسیقی ثبت کرد. آنها رکورد پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی را شکستند که در اختیار آلبوم‌ «تریلر» مایکل جکسون بود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، آلبوم «برترین‌های ایگلز از 171 تا 1975» با فروش 38 میلیون نسخه‌ای، عنوان پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی تاریخ را از آنِ خود کرد. این عنوان تا پیش از این در اختیار آلبوم «تریلر» اثر مایکل جکسون بود.

نکته جالب رکوردشکنی این است که فروش مشهورترین آهنگ گروه «ایگلز» با عنوان «هتل کالیفرنیا» در این آمار لحاظ نشده است. چرا که «هتل کالیفرنیا» سال 1977 عرضه شد و در آلبوم یاد شده نیست.پس از انتشار خبر رکوردشکنی آلبوم «ایگلز»، دان هنلی خواننده و درامر گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: "ما از خانواده، گروهمان، رادیویی‌ها و بیش از همه هواداران وفادارمان در 46 سال گذشته ممنون هستیم."

در آمار فروش که از سوی سازمان صنعت ضبط موسیقی آمریکا ارائه شده است، مجموع فروش آلبوم‌های فیزیکی و استریم آنلاین در نظر گرفته شده است. این سازمان از سال 2013 تعداد پخش شدن موسیقی از سرویس‌های استریم مشهوری مانند یوتیوب و اسپاتیفای را در آمار خود لحاظ می‌کند و هر 1500 بار پخش آنلاین یا هر 10 دانلود آهنگ را برابر با فروش یک آلبوم در نظر می‌گیرد.

گلن فری که پایه‌گذار گروه موسیقی «ایگلز» بود سال 2016 از دنیا رفت.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...