خبر شوکه‌کننده برای طرفداران رابرت ردفورد

چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۲

فیلم «پیرمرد و تفنگ» آخرین اثر سینمایی رابرت ردفورد پس از 60 سال فعالیت در عرصه بازیگری خواهد بود. ستاره سینمای هالیوود از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، رابرت ردفورد یکی از بزرگ ترین ستارگان تاریخ سینمای هالیوود اعلام کرد که پس از پایان کار فیلم جدیدش با عنوان «پیرمرد و تفنگ» از دنیای بازیگری خداحافظی خواهد کرد.

ردفورد 81 ساله در این باره گفت: "هرگز نگو هرگز، اما من به این نتیجه رسیدم که به پایان کار بازیگری رسیده‌ام و پس از این فیلم بازنشسته خواهم شد. به هر حال من از 21 سالگی در این کار هستم و به نظرم دیگر کافی است."

فیلم «پیرمرد و تفنگ» یک کمدی جنایی به کارگردانی دیوید لوری است که ردفورد در آن نقش فارست تاکر را بازی می‌کند. این فیلم سپتامبر پیش‌رو در جشنواره فیلم تورنتو روی پرده خواهد رفت.

در سال 1960 رابرت ردفورد جوان با حضور در یک سری از آثار تلویزیونی پا به دنیای بازیگری گذاشت و طی یک دهه با بازی در فیلم‌هایی مثل «پابرهنه در پارک» و «تعقیب» پله‌های ترقی را بالا رفت تا سرانجام با بازی نقش مقابل پل نیومن در فیلم «بوچ کسیدی و ساندنس کید» به شهرت رسید.همکاری نیومن و ردفورد پس از آن در فیلم «نیش» ادامه پیدا کرد که به موفقیتی بزرگ در گیشه تبدیل شد. ردفورد برای بازی در این فیلم نامزد جایزه اسکار شد. ردفورد سال 2001 جایزه اسکار افتخاری گرفت.ردفورد کنار بازیگری در مسیر کارگردانی هم پیش رفت و با فیلم «مردم معمولی»‌ اسکار بهترین کارگردانی را در سال 1980 از آنِ خود کرد.

این بازیگر از بنیان‌گذاران جشنواره معتبر فیلم «ساندنس»‌ است. ردفورد مشخص نکرد که پس از این کارگردانی را هم کنار خواهد گذاشت یا خیر.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...