تام کروز غیرممکن را در 56 سالگی ممکن کرد

«ماموریت غیرممکن» با قدرت به گیشه های سینما بازگشت
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۸

تازه‌ترین قسمت از سری فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» با حضور تام کروز 56 ساله گیشه سینمای آمریکای شمالی را فتح کرد. این فیلم در نخستین‌ روزهای اکران بیش از 153 میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، اکران قسمت جدید سری فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» مهم‌ترین اتفاق این روزهای گیشه سینمای جهان است. این فیلم و بدلکاری‌های تام کروز در آن پیش از اکران عمومی هم با اتفاقاتی که برای تام کروز افتاد خبرساز شده بود.


«ماموریت غیرممکن: فال‌اوت»‌ اکران شد و علاوه بر فروش خوب نظر منتقدان سینمایی را جلب کرد و نقدهای مثبتی گرفت. این فیلم در افتتاحیه‌ای گسترده در بیش از 4 هزار سالن سینمای آمریکای شمالی روی پرده رفت و با فروش 61 میلیون دلاری حکمران مطلق گیشه شد.

این فیلم به غیر از آمریکای شمالی که بزرگترین بازار سینمای جهان است، در 36 کشور دیگر هم روی پرده رفت و در آنها به فروش 92 میلیون دلاری دست پیدا کرد. این کشورها 40 درصد از گیشه بین‌الملل را تشکیل می‌دهند و فروش خوب فیلم در آنها نوید سودی قابل توجه در بازار جهانی را برای سرمایه‌گذاران فیلم در کمپانی پارامونت به همراه دارد.

به این ترتیب فروش فیلم در افتتاحیه جهانی به بیش از 153 میلیون دلار رسید. باید در نظر داشت که این فیلم هنوز در چین که دومین بازار بزرگ سینمای جهان است، اکران نشده و تا 31 اوت در این کشور روی پرده نخواهد رفت.

فروش خوب «ماموریت غیرممکن»‌ نشان می‌دهد که تام کروز هنوز توانایی جذب مخاطب را دارد و از ستارگان پولساز سینما است.

تام کروز در فیلم جدید «ماموریت غیرممکن» بار دیگر با کریستوفر مک‌کواری همکاری کرده است. مک‌کواری کارگردان قسمت قبلی «ماموریت غیرممکن» با عنوان «ملت یاغی» بود. در فیلم جدید سایمون پگ، ربکا فرگوسن، شان هریس، هنری کویل و آلک بالدوین کنار تام کروز جلوی دوربین رفته‌اند.

در این فیلم هم به روال سابق تام کروز تمام بدلکاری‌ها را خودش انجام داد و در یک مورد به همین دلیل با آسیب‌دیدگی شدید در ناحیه پا مواجه شد. این آسیب‌دیدگی با توقف 8 هفته‌ای فیلمبرداری روبه‌رو شد. این تأخیر باعث ضرری چند ده میلیون دلاری شد که با پوشش بیمه‌ای به بودجه 178 میلیون دلاری اضافه نشد.

دومین فیلمی که هفته پیش روی پرده سینما رفت، انیمیشنی کم‌هزینه با عنوان «تایتان‌های نوجوان به سینما می‌آیند» بود که در افتتاحیه به فروش 10 میلیون و 300 هزار دلاری دست پیدا کرد. شاید رقم فروش افتتاحیه چشمگیر به نظر نرسد اما با نگاهی به بودجه 10 میلیون دلاری فیلم می‌شود آن را قابل‌توجه دانست.

این انیمیشن بلند سینمایی با اقتباس از یک سریال انیمیشنی به همین نام در «کارتون نتورک» ساخته شده است. برخی صداپیشگان این انیمیشن کریستن بل، ویل آرنت، اسکات منویل و تارا استرانگ هستند.

موزیکال «ماما میا 2» در دومین هفته اکران از فیلم «اکوآلایزر 2» با بازی دنزل واشنگتن پیشی گرفت و با فروش 15 میلیون دلاری دومین فیلم پرفروش هفته شد. این فیلم موزیکال در دومین هفته اکران و پس از 10 روز اکران به فروش 70 میلیون و 400 هزار دلاری دست پیدا کرده است.

این فیلم در گیشه بین‌الملل به فروش 26 میلیون دلاری دست پیدا کرد و در این بخش مجموع فروش خود را به‌ 96 میلیون دلار رساند. به این ترتیب «ماما میا 2» پس از دو هفته اکران جهانی 167 میلیون دلاری شد که برای یک موزیکال شاد خانوادگی رقم قابل قبولی است.

در این میان فیلم «اکوآلایزر 2» که نخستین دنباله سینمایی کارنامه دنزل واشنگتن است، با وجود افتتاحیه قدرتمند نتوانست جایگاه خود را حفظ کند و در دومین هفته اکران 14 میلیون دلار از گیشه به دست آورد و در جایگاه سوم پرفروش‌ها قرار گرفت. اکران گسترده جهانی این فیلم هنوز آغاز نشده و فقط در چند کشور روی پرده رفته است.

«هتل ترانسیلوانیای 3»، «مرد مورچه‌ای و زنبور»، «شگفت‌انگیزها 2» و «دنیای ژوراسیک: سقو پادشاهی» دیگر فیلم‌های پرفروش‌ هفته گذشته بودند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...