واکنش تند بازیگر زن به قتل وحشتناک دختر جوان

آن هاتاوی از نژادپرستی گلایه دارد
شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۹

آن هاتاوی بازیگر سرشناس سینما به آنچه که "رجحان سفیدپوستان" نامید، تاخت. کشته شدن یک جوان سیاهپوست با ضربات چاقو این بازیگر را به اعتراض واداشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از رویترز، آن هاتاوی بازیگر برنده جایزه اسکار به کشته شدن یک دختر 18 ساله سیاهپوست در قطاری در کالیفرنیا واکنش نشان داد. او دیگر سفیدپوستان آمریکایی را خطاب قرار داد و از آنها خواست تا از خود بپرسند: "واقعا چقدر درستکار هستیم؟"

نیا ویلسون دختر 18 ساله سیاهپوست یکشنبه هفته گذشته با ضرباتی که با چاقو به گردنش وارد شد جان خود را از دست داد. هاتاوی در واکنش به این رویداد نوشت: "او زنی سیاهپوست بود که بی‌رحمانه به دست مردی سفیدپوست به قتل رسید."

فرد مظنون هم اکنون در بازداشت به سر می‌برد اما به گفته مقامات رسمی هنوز مشخص نیست این جنایت دلایل نژادپرستانه داشته است یا نه.با این وجود آن هاتاوی بازیگر فیلم «بینوایان» در متنی که در اینستاگرام منتشر شد به رجحان تاریخی سفیدپوستان در آمریکا اشاره کرد و از ترس روزانه سیاهان برای جانشان در طی نسل‌های گوناگون سخن گفت.

او در انتقاد از این وضعیت گفت: "ما سفیدپوست ها باید از خودمان بپرسیم که واقعا چقدر درستکار هستیم؟ این که چقدر نیت درستی داریم مهم نیست. مهم کارهایی است که در این رابطه انجام می‌دهیم." او در ادامه از بی‌عملی یا کم کاری در راستای حل این معضل گلایه کرد.

شهردار شهر اوکلند نیز در بیانیه‌ای به این موضوع پرداخت و اعتراف کرد که جامعه آمریکا هنوز از تاریخچه عمیقا نژادپرستانه‌اش رنج می‌برد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...