دنزل واشنگتن برای انتقام به سینما بازگشت

یک فیلم موزیکال با بازی مریل استریپ و پیرس برازنان روی پرده رفت
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱

دنزل واشنگتن با قسمت دوم فیلم «اکولایزر» در گیشه سینما یکه‌تازی می‌کند. دیگر فیلم پرفروش هفته هم دنباله فیلم موزیکال «ماما میا» بود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، گیشه تابستانی سینما هر هفته مدعی تازه‌ای پیدا می‌کند. هفته پیش نوبت به دنزل واشنگتن رسید که با فیلم «اکولایزر 2» به سینما بازگردد.


«اکولایزر 2» فیلمی اکشن درباره مامور حرفه‌ای سابق دولت است که با دیدن ناعدالتی دست به کار می‌شود و انتقام ستمکشان را از ستمگران می‌گیرد. واشنگتن که در قسمت نخست فیلم چهره‌ای متفاوت از یک آدمکش خونسرد را به تصویر کشیده بود در فیلم جدید دوباره جلوی دوربین آنتونی فوکوآ رفته است و این بار پی انتقام از فردی می‌رود که دوستش را کشته است.

این فیلم در روزهای نخست اکران در گیشه آمریکای شمالی پیشتاز بود و با فروش 35 میلیون دلاری با فاصله اندکی «ماما میا 2» را پشت سر گذاشت. «اکولایزر 2» از کمپانی سونی باید خود را آماده رقابتی سخت کند چرا که هفته آینده فیلم اکشن دیگری از سری محبوب «ماموریت غیرممکن» با بازی تام کروز روی پرده سینما خواهد رفت.

دیگر بازیگران «اکولایزر 2» پدرو پاسکال، آشتون ساندرز، ملیسا لئو و بیل پولمن هستند.

قسمت نخست «ماما میا» با بازی مریل استریپ و پیرس برازنان نزدیک به یک دهه پیش روی پرده سینما ظاهر شد و به موفقیت مطلوبی دست پیدا کرد. حال پس از سالها قسمت دوم این موزیکال بازگشته و از مدعیان گیشه داغ تابستان است.

در قسمت جدید «ماما میا»‌ آماندا سایفرد، مریل استریپ، جولیا والترز و پیرس برازنان در کنار تازه‌واردهای مشهوری از جمله شر خواننده سرشناس جلوی دوربین رفته‌اند. داستان فیلم جدید به زمانی می‌پردازند که شخصیت مریل استریپ باردار است و ماجراهای آن دوران را روایت می‌کند.

این فیلم در افتتاحیه اندکی بیش از 34 میلیون دلار دست یافت و در میان پرفروش‌های گیشه قرار گرفت.

«ماما میا 2» از آن دست فیلم‌هایی است که زنان در آن نقش پررنگی دارند. در چند وقت گذشته فیلم‌هایی از این دست زیاد روی پرده رفته‌اند که مشهورترین آنها «هشت یار اوشن» و «باشگاه کتاب» است.

«هشت یار اوشن» ماه ژوئن روی پرده سینما رفت و تا اینجای کار به فروش 256 میلیون دلاری در سراسر جهان دست پیدا کرد. در «هشت یار اوشن» کیت بلانشت، ساندرا بولاک و آن هاتاوی بازی می‌کنند.

در «باشگاه کتاب» با بازی جین فاندا و دایان کیتون هم بازیگران زن نقش‌های اصلی را به عهده دارند. این فیلم در ماه مه اکران شد و در آمریکای شمالی به فروش 70 میلیون دلاری دست پیدا کرد.

سومین فیلم پرفروش هفته گذشته انیمیشن «هتل ترانسیلوانیا 3: تعطیلات تابستانی» بود که طی 10 روز در آمریکای شمالی به فروش 91 میلیون دلاری دست پیدا کرده است. فروش جهانی این انیمیشن تا اینجای کار به بیش از 200 میلیون دلار رسیده است.

پس از «هتل ترانسیلوانیا 3» به فیلم «مرد مورچه‌ای و زنبور» می‌رسیم که هفته پیش به فروش 16 میلیون دلاری رسید. فروش جهانی این اثر ابرقهرمانی مارول به 353 میلیون دلار رسیده است.

سومین محصول پرفروش دیزنی در گیشه انیمیشن «شگفت‌انگیزها 2» است که با فروش 11 میلیون و 500 هزار دلاری هفته را به پایان رساند. این انیمیشن که تا اینجای کار فروش 940 میلیون دلاری را تجربه کرده است به احتمال بسیار به باشگاه میلیارد دلاری‌ها خواهد پیوست.

دواین جانسون بازیگری که در چند سال اخیر همواره در بین بازیگران پردرآمد و تضمین‌کنندگان فروش جای داشته است، این بار با فیلم «آسمانخراش» در گیشه آمریکای شمالی به موفقیت چندانی دست پیدا نکرد. فیلم «آسمانخراش» در مجموع 10 روز در آمریکای شمالی فقط 46 میلیون دلار فروش داشت.

نقطه امید سازندگان این اثر پرهزینه فروش بالای آن در سینماهای چین است. این فیلم در چین به فروش 47 میلیون دلاری رسید و با احتساب بیش از 27 میلیون دلار فروش در دیگر کشورها، مجموع گیشه بین‌الملل آن به 75 میلیون دلار رسید. به این ترتیب فیلم جدید دواین جانسون در گیشه بین‌الملل صدرنشین شد.

البته با تمام این آمار و ارقام «آسمانخراش» هنوز ممکن است به فیلم زیانده تبدیل شود. فروش جهانی فیلم تا اینجا به 179 میلیون دلار رسیده است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...