فروش میلیاردی «دنیای ژوراسیک»

شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۸:۹

فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» هم به باشگاه فیلم‌های با فروش بیش از یک میلیارد دلار پیوست.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های علمی-تخیلی است که با فیلم «پارک ژوراسیک» پا به پرده نقره‌ای سینما گذاشتند.

این فیلم پس از چند هفته اکران در سراسر جهان به سی‌وپنجمین فیلم تاریخ سینمای جهان تبدیل شد که بیش از یک میلیارد دلار در گیشه به دست آورده است.

به این ترتیب «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» به باشگاه میلیارد دلاری‌هایی پیوست که قسمت پیشین فیلم یعنی «دنیای ژوراسیک» با فروش یک میلیارد و 700 میلیون دلاری از سردرمداران آن است و عنوان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینِما را در اختیار دارد.

«دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» 304 میلیون دلار از فروش خود را در آمریکای شمالی و بیش از 700 میلیون دلار آن را در گیشه بین‌الملل به دست آورده است.

داستان فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» چهار سال پس از رویدادهای قسمت قبلی جریان دارد و در آن کریس پرات و برایس دالاس هاوارد نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند.

«دنیای ژوراسیک» از مجموعه فیلم‌های پرفروش کمپانی یونیورسال است و در کنار سری فیلم‌های «سریع و خشن‌»‌ در سالهای اخیر نقش قابل توجهی در سودآوری این کمپانی هالیوودی داشته است. فیلم‌های مجموعه «دنیای ژوراسیک» تا اینجای کار به فروش 4 میلیارد و 700 میلیون دلار دست پیدا کرده‌اند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...