فروش 3 میلیارد دلاری در سه ماه

رکوردشکنی در گیشه آمریکای شمالی
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۷:۷

برای نخستین بار در تاریخ سینمای آمریکا فروش گیشه در یک فصل (یک چهارم سال) به رقم 3 میلیارد و 330 میلیون دلار رسید.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، در بازه زمانی سه ماهه فروش فیلم‌های اکران شده در گیشه آمریکای شمالی از مرز 3 میلیارد و 330 میلیون دلار عبور کرد.

در این میان فروش ماه ژوئن هم رکوردشکن بود و با رسیدن به رکورد 1 میلیارد و 268 میلیون دلار از رکورد قبلی که مربوط به سال 2013 بود، پیشی گرفت.

این در حالی است که در یکی دو سال گذشته بحث توزیع آنلاین فیلم‌ها به وسیله سرویس‌های استریم ویدئو مانند نتفلیکس و آمازون داغ بود و کارشناسان باور داشتند که اکران فیلم‌ها در سالن‌های سینما از رونق خواهد افتاد.

یکی از کمپانی‌هایی که سهم بسزایی در موفقیت گیشه دارد، دیزنی با محصولاتی مثل «شگفت‌انگیزها 2» است. البته نباید بر فروش خوب «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» نیز چشم پوشید.

در این میان فروش گیشه آمریکای شمالی در هفته گذشته با اکران فیلم‌های جدیدی مانند «سیکاریو: روز سرباز» همچنان داغ بود. این درام که در مرز میان مکزیک و آمریکا شکل می‌گیرد، در افتتاحیه فراتر از انتظار 19 میلیون دلار فروش داشت.

البته فروش خوب «سیکاریو: روز سرباز» باعث نشد که در یکه‌تازی «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» خللی ایجاد شود و این فیلم علمی‌-تخیلی با محوریت هیولاهای باستانی با فروش 60 میلیون دلاری سه روز پایانی هفته همچنان صدرنشین گیشه باقی ماند.

دایناسورهای «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» خارج از مرزهای آمریکای شمالی در 68 کشور روی پرده سینما رفتند و در آنها به فروش 56 میلیون دلاری رسیدند. فروش جهانی «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی»‌ تا اینجای کار به 932 میلیون دلار رسیده و به نظر می‌رسد که به زودی از مرز یک میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

«شگفت‌انگیزها 2»‌ دیزنی همچنان در گیشه جایگاه بالایی دارند و هفته گذشته با فروش 45 میلیون و 500 هزار دلاری دومین فیلم پرفروش شدند. این انیمیشن خانوادگی تا اینجای کار فقط در آمریکا بیش از 439 میلیون دلار بلیت فروخته است و از این نظر بالاتر از «داستان اسباب‌بازی 3»‌ قرار می‌گیرد.

«شگفت‌انگیزها 2» در گیشه بین‌الملل هم عمل‌کرد قابل قبولی داشت و در 36 کشور به فروش 44 میلیون و 300 هزار دلاری دست پیدا کرد. مجموع فروش جهانی این انیمیشن تا اینجای کار به 646 میلیون و 800 هزار دلار رسیده است.

هفته گذشته علاوه بر «سیکاریو» فیلم «عمو درو» هم روی پرده رفت. این فیلم تازه اکران شده در افتتاحیه بیش از 15 میلیون دلار فروش داشت. هر چند که رقابت را به قسمت دوم «سیکاریو» واگذار کرد.

«سیکاریو: روز سرباز» دنباله فیلم تحسین‌شده «سیکاریو» به کارگردانی دنیس ویلنوو است. در این فیلم به کارگردانی استفانو سولیما باز هم بنیسیو دل‌تورو و جاش برولین کنار هم جلوی دوربین رفته‌اند اما خبری از امیلی بلانت نیست.

در این فیلم که مناسب حال و هوای سیاسی این روزهای آمریکا است، یک مامور مرزی با بازی جاش برولین فردی را به کار می‌گیرد تا جلوی ورود قاچاقچیان مکزیکی را به آمریکا بگیرد.

بر اساس نظراتی که از منتقدان و تماشاگران معمولی منتشر شده است، «سیکاریو 2» نسبت به قسمت اول نمره کمتری می‌گیرد.


کمدی «عمو درو»‌ نیز درباره بسکتبال است و ستاره‌های زیادی از دنیای ورزش حرفه‌ای در آن حضور دارند. در این فیلم لیل رل هاوری نقش فردی را بازی می‌کند که با کمک کایری ایروینگ تیمی از بسکتبالیست‌های قدیمی تشکیل می‌دهد به این امید که در یک تورنمنت محلی برنده شود. شکیل اونیل، کریس وبر، لیزا لزلی و تیفانی هدیش دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند.

همانند انتظار فهرست فیلم‌های پرفروش با «هشت یار اوشن» کامل می‌شود. این فیلم با بازی ستاره‌های زن سینما همچنان از پرفروش‌های گیشه است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...