تغییرات تازه در تولید «ایندیانا جونز 5»

دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۷:۵۷

با انتخاب جاناتان کاسدان برای نوشتن فیلمنامه «ایندیانا جونز 5»، تاریخ اکران این فیلم عقب افتاد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، جاناتان کاسدان، پسر لارنس کاسدان، نویسنده فیلمنامه «مهاجمان صندوق گمشده» برای نوشتن نسخه جدید فیلمنامه «ایندیانا جونز 5» انتخاب شد.

این مساله موجب شده تا طرفداران مجبور شوند زمان بیشتری برای تماشای قسمت پنجم «ایندیانا جونز» انتظار بکشند.

تولید قسمت پنجم از این مجموعه فیلم‌ پرطرفدار که به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ساخته می‌شود و تماشای هریسون فورد در نقش اصلی، اکنون اندکی به تعویق افتاده است.

جاناتان کاسدان پسر نویسنده «مهاجمان صندوق گمشده» برای نوشتن نسخه جدیدی از این فیلم انتخاب شده است. این در حالی است که نسخه قبلی توسط دیوید کوپ نوشته شده بود اما او دیگر امکان ادامه همکاری با این کار را نداشت زیرا اکنون باید تمرکزش را برای کارگردانی فیلم بلند «باید ترک می‌کردی» اختصاص دهد.

فرانک مارشال که هر چهار فیلم «ایندیانا جونز» را تهیه کرده همان زمان تاکید کرده بود قسمت پنجم در راه است و هریسون فورد نیز در نقش خود، بازخواهد گشت.

در حالی که دیزنی و لوکاس فیلم نخستین بار در مارس 2016 ساخت قسمت پنجم «ایندیانا جونز» را اعلام کردند، 19 جولای 2019 را برای اکران آن در نظر گرفته اند، اما سال پیش تاریخ اکران فیلم عقب افتاد و به 10 جولای 2020 منتقل شد. اکنون که کاسدان دارد روی بازنویسی فیلمنامه کار می‌کند این فیلم باز هم تا سال 2020 آماده نخواهد شد به همین دلیل دیزنی این فیلم را به طور رسمی از تقویم اکران‌های سالانه‌اش بیرون آورده است.

در همین حال اسپیلبرگ هم سرش خیلی شلوغ است و اکنون در حال تولید فیلم «داستان وست‌ساید» است که از ماه آوریل با شروع انتخاب بازیگرانش کلید خورد. این کارگردان در عین حال از زمان اعلام ساخته شدن فیلم «ایندیانا جونز 5» قراردادی برای ساخت فیلم «شاهین سیاه» برای برادران وارنر امضا کرده است.

نخستین فیلم «ایندیانا جونز» سال 1981 با عنوان «مهاجمان صندوقچه گمشده» کلید خورد و بعد در سال 1984 با «ایندیانا جونز و معبد مرگ» و در سال 1989 با «ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی» ادامه یافت. پس از یک وقفه نزدیک به 20 سال در سال 2008 «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین» ساخته شد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...