سینمای آمریکا در تسخیر هیولاهای باستانی

«دنیای ژوراسیک» 700 میلیون دلاری شد
چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۰

دنباله فیلم «دنیای ژوراسیک» با دایناسورهای خشمگین و غرانش گیشه سینمای جهان را تسخیر کرد. فروش جهانی فیلم تا اینجای کار به بیش از 700 میلیون دلار رسیده است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود یپورتر، فیلم «دنیای ژوراسیک:‌ سقوط پادشاهی» در نخستین هفته اکران در آمریکای شمالی 150 میلیون دلار فروش داشت که از قسمت قبلی این فیلم کمتر بود اما عملکردش در سایر کشورها قابل قبول بود و به این ترتیب فروش جهانی فیلم خیلی زود به بیش از 700 میلیون دلار رسید.

رقیب «دنیای ژوراسیک» در گیشه آمریکا انیمیشن «شگفت‌انگیزها 2»‌ بود که هفته پیش در دومین هفته اکران به فروش 81 میلیون و 900 هزار دلاری دست پیدا کرد. «شگفت‌انگیزها 2» پس از 10 روز اکران در آمریکا 350 میلیون دلار و در گیشه جهان نزدیک به نیم میلیارد دلار به دست آورده است.


«دنیای ژوراسیک:‌ سقوط پادشاهی» پنجمین قسمت از سری فیلم‌هایی است که با «پارک ژوراسیک» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ شروع شد. ساخت این فیلم حداقل 170 میلیون دلار خرج روی دست کمپانی یونیورسال گذاشته است.

قسمت پیشین «دنیای ژوراسیک» در افتتاحیه آمریکای شمالی 208 میلیون دلار فروخت که 28 درصد بیشتر از فیلم جدید است. «دنیای ژوراسیک» سال 2015 اکران شد و لقب پرفروش‌ترین فیلم کمپانی یونیورسال در افتتاحیه را از آن خود کرد.

از «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» که بگذریم، «شگفت‌انگیزها 2» در دومین هفته اکران 56 درصد افت فروش داشت که در میان محصولات دیزنی رقم بزرگی است که دلیل آن را می‌توان در آغاز اکران فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» جستجو کرد.

سومین فیلم گیشه داغ این روزهای سینما «هشت یار اوشن» است که با 11 میلیون دلار فروش در رده سوم پرفروش‌ها ایستاد. این فیلم با بازیگران زن مشهورش خارج از آمریکا نیز 26 میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش «هشت یار اوشن» در جهان به 171 میلیون دلار رسیده است.

در این میان فیلم «ددپول 2» با بازی رایان رینولدز همچنان در میان پرفروش‌ها سینما جا دارد. فروش جهانی فیلم تا کنون به 700 میلیون دلار رسیده است.

از فیلم‌های موفق نوشتیم نوبت به شکست‌ خوردگان گیشه می‌رسد که در راس آنها فیلم «گاتی» با بازی جان تراولتا قرار دارد. این محصول سینمای مستقل آمریکا در دومین هفته اکران در 466 سالن سینما اکران شد و 800 هزار دلار فروش داشت. مجموع فروش فیلم تا کنون به 3 میلیون و 300 هزار دلار رسیده است.

یکی از فیلم‌هایی که هفته پیش نامش بر سر زبان‌ها افتاد «مرزها» از کمپانی سونی بود. این فیلم به دلیل توییت جنجالی پیتر فاندا بازیگر نقش مکمل فیلم شهرت پیدا کرد. پیتر فاندا در توییتش بارون ترامپ فرزند دونالد ترامپ را هدف قرار داده و جنجال زیادی به پا کرده بود. او خیلی زود توییتش را پاک کرد اما جنجال با واکنش ملانیا ترامپ ادامه یافت. این فیلم به صورت محدود در چهار سالن سینما اکران شد و در هر کدام به صورت میانگین اندکی بیش از 6 هزار دلار فروش داشت.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...