ورزشکار بزرگی که از فهرست اعضای آکادمی اسکار حذف شد

شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۹

آکادمی علوم و هنرهای سینما اعلام کرده کوبی برایانت بسکتبالیست اسطوره‌ای آمریکایی نمی‌تواند به عضویت این نهاد سینمایی درآید.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از شیکاگو تریبون، برایانت یکی از بهترین بسکتبالیست‌های تاریخ که در سال 2016 بعد از 20 سال فعالیت ورزشی بازنشسته شده بود، امسال توانست برای انیمیشن «بسکتبال عزیز» موفق به کسب جایزه بهترین انیمیشن کوتاه اسکار شود.

وی علاوه بر نگارش فیلمنامه «بسکتبال عزیز»؛ در این انیمیشن در نقش خودش نیز صداپیشگی کرده و پس از کسب اسکار به همراه گلن کینِ انیماتور این فیلم از سوی کمیته اجرایی شاخه انیمیشن کوتاه و بلند آکادمی برای عضویت در این نهاد سینمایی پیشنهاد داده شد اما نام او پس از بررسی نهایی فهرست اعضای جدید آکادمی حذف شده است.

کمیته عضویت آکادمی ظاهرا به دلیل آن‌ که کوبی برایانت دارای مجموعه فعالیت سینمایی کافی نبوده است؛ وی را شایسته عضویت در نظر نگرفته است چرا که انیمیشن «بسکتبال عزیز» اولین تجربه سینمایی‌اش بوده است.

این اولین باری نیست که یکی از برندگان اسکار برای عضویت در آکادمی دعوت نمی‌شود، سال گذشته نیز مارک سوندهیمر برای انیمیشن کوتاه «لوله کش» برنده اسکار شد، اما در نهایت عضو آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار نشد.

قرار است فهرست افرادی که برای عضویت در آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار دعوت می‌شوند هفته آینده منتشر شود.

کوبی برایانت با کمپانی فیلمسازی «کوبی» ساخت دومین فیلم خود را آغاز کرد و این شانس را خواهد داشت تا در آینده عضو آکادمی اسکار شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...