ابرقهرمانی که در 3 هفته 600 میلیون دلار فروش داشت

چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۳۶

قسمت جدید «جنگ ستارگان» در حالی همچنان صدرنشین باکس آفیس آمریکاست که فروش جهانی و داخلی آن با افت شدیدی همراه بوده است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپوتر، آمار و ارقام مربوط به فروش فیلم های سینمایی در آمریکا نشان از آن دارد که جدیدترین قسمت از «جنگ ستارگان» ضعیف تر از آنچه که تصور می شد در اکران عمل کرده است.

فیلم «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» در آخر هفته‌ای که به پایان رسید نسبت به آخر هفته‌ قبلی با کاهش 65 درصدی فروش مواجه شد و 29.3 میلیون دلار دیگر فروخت.

به این ترتیب این فیلم فروش داخلی خود را به حدود 150 میلیون دلار رساند. در باکس‌آفیس بین‌المللی، «سولو» چیزی حدود 30.3 میلیون فروخت و مجموع فروش خارجی‌اش را به 115.3 میلیون دلار رساند. روی هم رفته این فیلم 264.2 میلیون دلار فروخته است.

فیلم «ددپول 2» محصول کمپانی‌های فاکس و مارول آخر هفته را هم با مقام دومی به پایان برد و 23.3 میلیون دلار فروخت که به این ترتیب مجموع فروش داخلی فیلم را با ورود به سومین هفته اکران به حدود 255 میلیون دلار می‌رساند اما از آنجایی که این فیلم با بازی رایان رینولدز توانست 41.5 میلیون دلار دیگر در بازارهای جهانی از جمله 5.5 میلیون دلار در ژاپن بفروشد، این هفته از این نظر در صدر قرار داشت و مجموع فروش جهانی خود را به 600 میلیون دلار رساند.

فیلم درام «شناور» بعد از اکران در 3015 سالن سینما توانست در آخر هفته‌ای که به پایان رسید چیزی حدود 11.5 میلیون دلار بفروشد و به این ترتیب با بودجه‌ای 35 میلیون دلاری، فروشی در حدود فیلم‌های مشابه دیگر مثل «مک‌فارلند، ایالات متحده» و «همه چیز، همه چیز»‌ داشته باشد. روی هم رفته انتظار می‌رود فروش کلی «شناور» بیشتر از 30 میلیون دلار نشود چون مجبور به رقابت با مجموعه‌ای از اکران‌های محبوب تابستانی است.

فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدی» محصول دیزنی و مارول چیزی حدود 10.37 میلیون دلار فروخت و در ششمین آخر هفته اکران خود در رتبه چهارم باکس‌آفیس جا گرفت. فروش کلی داخلی این فیلم حالا به 642.8 میلیون دلار رسیده است. در عرصه بین‌المللی، این فیلم در آخر هفته‌ای که گذشته 24.3 میلیون دلار دیگر هم اضافه کرد و فروش خارجی‌اش را به 1.33 میلیارد رساند. به این ترتیب، روی هم رفته این فیلم تنها چیزی حدود 35 میلیون دلار کم دارد تا تبدیل به چهارمین فیلمی شود که موفق به عبور از مرز فروش 2 میلیارد دلار در جهان شده است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...