هاروی واینستین محکوم شد

تهیه‌کننده جنجالی هالیوود در دادگاه شهادت نداد
پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰

چند ماه بعد از عمومی‌ شدن اتهام‌های آزار جنسی و سوء استفاده از قدرت علیه یکی از معروف‌ترین فیلمسازان هالیوودی، پرونده او یک قدم جلوتر رفته و او رسما محکوم شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، هاروی واینستین غول سابق سینمای آمریکا در نیویورک در زمینه‌های تجاوز و اعمال جنسی جنایی مجرم شناخته و محکوم شد. سایروس ونس جونیور دادستان منطقه منهتن این خبر را اعلام کرد و گفت این محکومیت واینستین را "یک قدم به پاسخگویی نزدیک‌تر می‌کند".


بنجامین برَفمن وکیل واینستین گفت او به شدت از موکلش مقابل این حکم دفاع خواهد کرد و از دادگاه می‌خواهد این رای را برگرداند. او این اتهام‌ها را "بدون پشتوانه" خواند و یک بار دیگر تکرار کرد که واینستین اکیدا آنها را انکار می‌کند.

سایروس ونس همچنین در بیانیه‌ای که منتشر و خبر محکوم شدن واینستین را اعلام کرد، گفت: "من از بازماندگان قهرمان به خاطر قدرت‌شان در تمام طول این پروسه تشکر می‌کنم. همچنین از رییس‌ پلیس جیمز اونیل و اعضای اداره پلیس شهر نیویورک به خاطر کمک‌شان به این پرونده تشکر می‌کنم. این پرونده همچنان فعال و ادامه‌دار است."

واینستین مقابل دادگاه شهادت نداد. بیانیه‌ای که روز چهارشنبه از سوی تیم او منتشر شده بود گفت وکلای او تصمیم گرفتند زمان کافی برای آماده‌سازی او برای شهادت وجود نداشته است. آنها گفتند واینستین اتهام دقیقی که علیه او مطرح شده و هویت مدعیان را بعد از تسلیم کردن خود به پلیس در روز جمعه گذشته فهمید و این در حالی بود که تا چهارشنبه باید اعلام می‌کرد می‌خواهد شهادت بدهد یا خیر. وکلای او گفتند درخواست واینستین برای زمان بیشتر رد شد.


از زمانی که مجموعه‌ای بزرگ از زنان هالیوود، واینستین تهیه‌کننده سابق 66 ساله هالیوودی را در ماه اکتبر به آزار جنسی و سالها سوء استفاده از قدرت متهم کردند، او از انظار عمومی پنهان بود و در یک مرکز بازیابی در آریزونا به سر می‌برد.

واینستین خود را جمعه گذشته در منهتن تسلیم پلیس کرد،‌ دستگیر شد و با دستبند از پاسگاه پلیس به دادگاه برده شد. نیروهای پلیس کالیفرنیا و بریتانیا هم در حال حاضر مشغول بررسی پرونده او هستند. 

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...