جشنواره ونیز 2018 از کن جلو می افتد

گمانه‌زنی درباره فیلم‌ها
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۴۶

با توجه به فیلم‌هایی که شایعه نمایش آنها در جشنواره فیلم ونیز امسال مطرح است، انتظار می‌رود این جشنواره از فستیوال کن 2018 سطح بالاتری داشته باشد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم کن امسال از نظر حضور ستارگان حاضر و فیلم‌هایش از سطح همیشگی برخوردار نبود و با انتقاد روبه رو شد.

در عین حال فیلم‌های مطرح این جشنواره از جمله فیلم‌ اسپایک لی درباره کوکلاکس‌کلان، فیلم «جنگ سرد» پاول پاولیکوفسکی و فیلم «کفرناحوم» ‌نادین لبکی فیلمساز لبنانی امسال بار دیگر در ونیز نیز به نمایش درمی‌آیند.

این جشنواره فیلم ایتالیایی در 3 یا 4 سال اخیر فیلم‌هایی را برگزیده که بعدا در اسکار نیز موفق بوده‌اند؛ از جمله فیلم «بردمن» آلخاندرو گونزالس، «افشاگری» توماس مک‌کارتی و «شکل آب» گی‌یرمو دل‌تورو. البته در مورد فیلم‌هایی مثل «لالالند» دیمین شزل که چندین اسکار برد و «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» ‌مارتین مک‌دونا این اتفاق نیفتاد.

در هر حال در مورد جشنواره فیلم ونیز 2018 با توجه به فیلم‌هایی که انتظار می‌رود در فهرست نمایش این جشنواره جای بگیرند، رویدادی پربار پیش رو است.

«اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» ساخته جدید بری جنکینز سازنده «مهتاب» اقتباسی از یک رمان مطرح از ادبیات سیاهپوستان با بازی رجینا کینگ، کولمن دومینگو، دیگو لونا و دیو فرانکو از جمله این فیلم‌هاست.

«برادران سیسترز»  وسترنی ساخته ژاک اودیار با بازی واکین فینیکس و جان سی رایلی، «پترلو» ساخته مایک لی درباره اعتراض‌های 1819 برای حق رای که از حضور در کن جا ماند، «اولین مرد» ساخته دیمین شزل درباره زندگی نیل آرمسترانگ با بازی رایان گاسلینگ بازیگر فیلم «لالالند»، «سوسپریا» ساخته لوکا گوادانینو با بازی کلوئه گریس مورتس، داکوتا جانسون و تیلدا سوینتون، «مورد علاقه» ساخته یورگوس لانتیموس سازنده «کشتن گوزن مقدس»، «غیرداستانی» ساخته جدید اولیویه آسایاس با بازی ژولیت بینوش، «پسر زیبا» ساخته فلیکس فن گرونینگن کارگردان بلژیکی با بازی استیو کارل، «زندگی و مرگ جان اف. داناوان» ساخته زاویه دولان با بازی ناتالی پورتمن و سوزان ساراندون شماری از فیلم‌هایی هستند که می‌توانند گرمای لیدو را در تابستان امسال بیشتر کنند.

پیشتر اعلام شده بود شیر طلای ونیز 2018 برای یک عمر دستاورد هنری به دیوید کراننبرگ کارگردان کانادایی اهدا خواهد شد.

هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز از 29 اوت تا 8 سپتامبر 2018 (7 تا 17 شهریور) برگزار می‌شود. گی‌یرمو دل تورو ریاست گروه داوران این دوره را برعهده دارد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...