مسترکلاس اصغر فرهادی در پرتغال

چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۵

اصغر فرهادی به عنوان یکی از فیلمسازان برجسته‌ بین‌الملل یکی از برگزارکنندگان مستر کلاس در جشنواره کشور پرتغال خواهد بود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، جشنواره بین‌المللی فیلم کارگردانان جدید، فیلم‌های جدید که در شهر اسپینیو برگزار می‌شود، طبق سنت هر ساله در بخشی موازی با جشنواره با عنوان Training Ground از سینماگران برجسته حال حاضر سینمای جهان برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی و مسترکلاس دعوت به عمل می‌آورد و امسال اصغر فرهادی کارگردان برنده اسکار ایرانی یکی از میهمانان ویژه این رویداد سینمایی خواهد بود.

فرهادی که تا کنون نامزد 100 جایزه سینمایی بوده و بیش از 60 جایزه داخلی و خارجی در کارنامه سینمایی او دیده می‌شود و اخیرا با فیلم جدیدش «همه می‌دانند» هفتادویکمین جشنواره فیلم کن را افتتاح کرده است، سرشناس‌ترین سینماگری است که امسال در این رویداد سینمایی-آموزشی مسترکلاس برگزار می‌کند.

از دیگر اساتید حاضر در این رویداد می‌توان به کریستوفر همپتون فیلمنامه‌نویس برنده اسکار بریتانیایی، استیفن واربک آهنگساز برنده اسکار، استیفن الیوت کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده استرالیایی، والریو بونل تدوینگر ایتالیایی و فعال هالیوود، گابریلا کریستیانی کارگردان و تهیه کننده ایتالیایی برنده اسکار، آنجلا آلن فیلمنامه‌نویس و بازیگر انگلیسی، دیوید سیدلر برنده جایزه اسکار و بفتای بهترین فیلمنامه اقتباسی، رومن کاپولا کارگردان و فیمنامه نویس آمریکایی و ادی جوزف صدابردار بریتانیایی اشاره کرد.

بخش Training Ground جشنواره فیلم "کارگردانان جدید، فیلم‌های جدید از تاریخ 19 تا 24 ژوئن (29 خرداد تا سوم تیر) در شهر اسپینیو کشور پرتغال برگزار می‌شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...