فروش رویایی و خیره کننده یک فیلم ابرقهرمانی

رکوردشکنی اثر جدید دیزنی و مارول
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۶:۴۵

تازه‌ترین فیلم از مجموعه «انتقام‌جویان» چند رکورد جدید در عرصه سینمای جهان به جا گذاشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» در آغاز کار با فروش 630 میلیون دلاری در سراسر جهان رکوردی تازه به نام خود ثبت کرد. پیش از این هیچ فیلم در افتتاحیه به این میزان از فروش دست نیافته بود.


همکاری‌های سودبخش مارول و دیزنی ادامه دارد و این بار با اکران فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» رکوردهای تازه‌ای در عرصه فروش فیلم‌ها به دست آمده است. این فیلم در روزهای نخست اکران در آمریکای شمالی به فروش 250 میلیون دلاری دست پیدا کرد و در گیشه بین‌المللی فروش نجومی 380 میلیون دلاری را به نام خود ثبت کرد. این میزان از فروش در حالی به دست آمد که فیلم هنوز در سینماهای چین اکران نشده است.

پیش از این رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه گیشه آمریکای شمالی با 248 میلیون دلار فروش در اختیار «جنگ ستارگان: نیرو بر‌می‌خیزد» بود. در عرصه جهانی هم پیش از این رکورد فروش افتتاحیه با 541 میلیون دلار فروش در اختیار فیلم «سریع و خشمگین 8» قرار داشت.

باید در نظر داشت که این فیلم پر از ابرقهرمان برای ساخت 300 میلیون دلار هزینه روی دست سازندگان گذاشته است که با توجه به فروش رویایی فیلم در افتتاحیه می‌توان از آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری سودآور یاد کرد.

«انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» به کارگردانی برادران روسو یکی از جاه‌طلبانه‌ترین پروژه‌های سالهای اخیر هالیوود است و در دهمین سالگرد دنیای سینمایی مارول به سینما عرضه شده است. کمپانی دیزنی سال 2009 در یک معامله 4 میلیارد دلاری «مارول اینترتینمت» را به جمع دارایی‌های خود اضافه کرد.

به گفته مدیر اکران کمپانی دیزنی مارول چندین سال به شکلی روشمند و با دقت مشغول خلق کاراکترهای این دنیای پرابرقهرمان بود و اکنون پس از 10 سال به این نقطه رسیده است.

فیلم تازه «انتقام‌جویان» نخستین اثر سینمایی است که به شکل کامل با دوربین‌های «آی‌مکس» فیلمبرداری شده است. در این میان 41 میلیون دلار از فروش فیلم در سینماهای آی‌مکس رقم خورد.

پس از موفقیت عظیم «پلنگ سیاه» این دومین فیلم از دنیای ابرقهرمانی مارول است که در سال 2018 گیشه را تسخیر می‌کند. شخصیت اصلی «پلنگ سیاه» با بازی چادویک بوزمن نیز در «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» حضور دارد.

از نکته‌های جالب اکران هفته گذشته تأثیر مثبت حضور «انتقام‌جویان» روی فروش «پلنگ سیاه» بود. «پلنگ سیاه» که پیش از این در رتبه 8 جدول پرفروش‌ها قرار داشت با اکران «انتقام‌جویان» به رتبه پنجم صعود کرد.

در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» شخصیت‌های محبوب دنیای سینمایی مارول از مرد آهنین با بازی رابرت داونی‌جونیور، ثور با بازی کریس همزورث، کاپیتان آمریکا با بازی کریس اوانز، هالک با بازی مارک روفالو تا بیوه سیاه با بازی اسکارت یوهانسون و پلنگ سیاه با بازی چادویک بوزمن گرد هم آمده‌اند.

در هیاهوی اکران فیلم «انتقام‌جویان» فیلم کم‌هزینه «مکانی خاموش» به فروش خوب خود ادامه داد و در سه روز پایانی هفته بیش از 10 میلیون دلار فروش داشت. این فیلم 17 میلیون دلاری تا کنون فقط در آمریکای شمالی بیش از 148 میلیون دلار به دست آورده است.

پس از یک فیلم ابرقهرمانی و یک فیلم ترسناک در رده سوم پرفروش‌ها یک فیلم در ژانر کمدی قرار دارد. فیلم «احساس زیبایی می‌کنم» با بازی ایمی شومر در دومین هفته اکران به فروش 8 میلیون و 100 هزار دلاری دست پیدا کرد.

فیلمی که بیش از همه از اکران «انتقام‌جویان» ضرر کرد، «رمیپج» بود که با افت فروش 65 درصدی فقط اندکی بیش از 7 میلیون دلار از گیشه نصیب برد. این فیلم تا اینجای کار در آمریکای شمالی نزدیک به 78 میلیون دلار به دست آورده است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...