پاسخ تند برنده نخل طلایی کن به سیاستمدار حامی اسرائیل

جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۵

کن لوچ کارگردان سرشناس بریتانیایی به اظهارات نخست وزیر بلژیک که او را به دلیل یهودستیزی شایسته دریافت دکترای افتخاری ندانسته بود، به تندی پاسخ داد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، کن لوچ پس از دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه آزاد بروکسل در نشستی خبری اعلام کرد که نمی‌تواند سخنان شارل میشل نخست‌وزیر بلژیک را بی‌پاسخ بگذارد.

او با اشاره به تحصیل شارل میشل در رشته حقوق گفت: "آیا اینجا حقوق را به درستی آموزش نمی‌دهند؟ یا این که در امتحانات رد شده است؟ یک وکیل خوب باید پیش از نتیجه‌گیری مدارک را به خوبی بررسی کند. آقای میشل لطفا نگاهی به مدارک موجود بیندازید."

شارل میشل روز پیش از اهدای جایزه به کن لوچ در مراسمی از بزرگداشت و اعطای دکترای افتخاری به کن لوچ، به تندی انتقاد کرد و گفت نباید اتهامات مطرح شده درباره «یهود ستیز» بودن او را نادیده گرفت.

کن لوچ از منتقدان سرشناس رژیم صهیونیستی است و همواره از حقوق فلسطینیان دفاع کرده است.

کارگردان برنده دو نخل طلایی جشنواره فیلم کن در ادامه افزود: "آقای میشل که وکیل است نمی‌داند که اسراییل قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد؟ آیا تا کنون درباره استعمار سرزمین‌های فلسطینان پرسشی مطرح کرده است؟ آیا تا کنون کشتار شهروندان فلسطینی به دست ارتش اسراییل را زیر سوال برده است؟ درباره آوارگانی که تحت حمایت سازمان ملل زندگی می‌کنند چیزی پرسیده است؟ موارد نقض قوانین بین‌المللی از سوی اسرائیل بی‌شمار است."

کن لوچ سال 2016 با فیلم «من، دانیل بلیک» نخل طلای جشنواره فیلم کن را از آن خود کرد. او پیش از آن نیز یک بار دیگر برای فیلم «بادی که در مرغزار می وزد» برنده این جایزه شده بود.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...