وقتی فیلم ترسناک کم‌هزینه صدرنشین سینمای آمریکا می شود

سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۲

فیلم ترسناک «مکانی خاموش» که با هزینه کمی ساخته شده است، در سومین هفته اکران به رده نخست پرفروش‌های سینمای آمریکا صعود کرد و فیلم پرهزینه «رمپیج» را پشت سر گذاشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، پرفروش‌ترین فیلم در حال اکران سینِمای آمریکا در هفته گذشته اثری کم‌هزینه در ژانر وحشت بود.


فیلم «مکانی خاموش» به کارگردانی جان کرازینسکی با بازی امیلی بلانت سه هفته پیش برای نخستین بار روی پرده سینِما رفت و از همان ابتدای اکران در میان پرفروش‌ها بود اما تا هفته پیش نتوانست صدرنشین جدول شود.

فیلم «مکانی خاموش» در آمریکای شمالی از فیلم پرهزینه «رمپیج» سبقت گرفت اما در گیشه بین‌المللی بازی را به این فیلم واگذار کرد.

«مکانی خاموش» در سه روز پایانی هفته بیش از 22 میلیون دلار فروش داشت و پس از سه هفته مجموع فروش خود را به رقم چشمگیر 132 میلیون دلار رساند که با توجه به بودجه 17 میلیون دلاری فیلم رقم چشمگیری است.

در این میان فیلم «رمپیج» با حضور دواین جانسون ستاره پرفروش این روزهای سینما به فروش 21 میلیون دلاری بسنده کرد.

سومین اثر پرفروش که در ژانر کمدی قرار دارد، «احساس زیبایی می‌کنم» با بازی ایمی شومر بود که در افتتاحیه 16 میلیون و 200 هزار دلار کسب کرد.

هفته گذشته در گیشه بین‌الملل فیلم «رمپیج» یکه‌تاز میدان بود. این فیلم در شرق و غرب جهان تماشاگران زیادی را به سالن‌های سینِما کشاند و از اکران در 61 کشور به فروش 57 میلیون دلاری دست پیدا کرد که نسبت به هفته نخست اکران افت 41 درصدی را تجربه کرد. این فیلم در طول دو هفته اکران در چین به فروش بیش از 106 میلیون دلاری دست پیدا کرده است.

فیلم «شماره یک آماده» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ هفته پیش در رده ششم پرفروش‌ها قرار گرفت. فروش جهانی این فیلم از مرز نیم میلیارد دلار عبور کرده است. تا اینجای سال 2018 فقط دو فیلم «پلنگ سیاه» و «شماره یک آماده» به فروش بالاتر از نیم میلیارد دلار دست پیدا کرده‌اند.

در این میان فیلم «مکانی خاموش» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم هفته گذشته سینمای آمریکا در گیشه بین‌الملل به اندازه آمریکا موفق نبود و از اکران در 58 کشور به فروش 15 میلیون دلاری دست پیدا کرد. مجموع فروش جهانی «مکانی خاموش» تا کنون به بیش از 207 میلیون دلار رسیده است.


فیلم کمدی «احساس زیبایی می‌کنم» با بودجه 32 میلیون دلاری ساخته شده است. در این کمدی به کارگردانی مارک سیلورستین، ایمی شومر نقش زنی را بازی می‌کند که پس از یک حادثه تصور می‌کند به یک سوپرمدل تبدیل شده است. این فیلم در نظر منتقدان سینمایی ارزش چندانی ندارد و در سایت راتن‌تومیتوز نمره بسیار پایینی گرفته است. میشل ویلیامز، روری اسکاول، امیلی راتاکوسکی و نایومی کمپل دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند.

پنجمین اثر پرفروش هفته گذشته «شهامت یا واقعیت» بود که در دومین هفته اکران به فروش 7 میلیون و 900 هزار دلاری دست پیدا کرد.

فیلم «جزیره سگ‌ها»‌ به کارگردانی وس اندرسون نیز هفته گذشته 3 میلیون و 400 هزار دلار فروش داشت و مجموع فروش آن به بیش از 24 میلیون دلار افزایش پیدا کرد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...