رکورد دست‌نیافتنی استیون اسپیلبرگ

نخستین کارگردان 10 میلیارد دلاری تاریخ
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۶:۲۹

برای نخستین بار در تاریخ سینما مجموع فروش فیلم‌های یک کارگردان از مرز 10 میلیارد دلار عبور کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، با فروش فوق‌العاده فیلم «شماره یک آماده» مجموع فروش فیلم‌های کارنامه کاری استیون اسپیلبرگ از مرز 10 میلیارد دلار عبور کرد. او نخستین کارگردان تاریخ سینما است که به این رکورد می‌رسد. این رقم با در نظر گرفتن تورم به دست آمده است.

«شماره یک آماده» تازه‌ترین اثر سینمایی استیون اسپیلبرگ هم‌ اکنون در سراسر جهان روی پرده سینِما است. این فیلم در آمریکای شمالی به فروش 114 میلیون دلاری دست یافته است و از این نظر در رده آثاری چون «پارک ژوراسیک»، «ای تی» و «آرواره‌ها» قرار می‌گیرد. از دیگر فیلم‌های پرفروش کارنامه کاری اسپیلبرگ می‌توان به «ایندیانا جونز و قلمروی جمجمه بلورین»، «مهاجمان صندوق گمشده» و «نجات سرباز رایان» نام برد.

به نظر نمی‌رسد که جایگاه اسپیلبرگ به عنوان پولسازترین کارگردان تاریخ سینِما به این زودی‌ها متزلزل شود چرا که نزدیک‌ترین رقیب او پیتر جکسون با فاصله زیادی از او قرار گرفته است.

فیلم‌های کارنامه کاری پیتر جکسون خالق دنیای سینمایی «ارباب حلقه‌ها» در مجموع بیش از 6 میلیارد و 500 میلیون دلار فروش داشتند.

در فهرست پولسازترین کارگردانان تاریخ سینِما پس از اسپیلبرگ و جکسون به نام مایکل بی می‌رسیم که فیلم‌هایش در مجموع فروش 6 میلیارد و 410 میلیون دلاری را تجربه کرده‌اند.

یکی از نکات قابل تأمل در فهرست کارگردانان پولساز تاریخ سینِما حضور کمرنگ فیلمسازان زن است. در میان 10 نفر اول نام هیچ زنی به چشم نمی‌خورد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...