درخواست دختر اورسون ولز از نتفلیکس

بگذارید فیلم پدرم به کن برود
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۷:۱۴

بئاتریس ولز دختر کارگردان سرشناس اورسون ولز از مسئولان نتفلیکس درخواست کرد اجازه دهند آخرین فیلم پدرش در جشنواره کن نمایش داده شود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل ورایتی، مسئولان نتفلیکس اعلام کرده‌اند که هیچکدام از فیلم‌هایشان را در جشنواره کن نمایش نخواهند داد. آنها در واکنش به قانون جدید جشنواره کن دست به این اقدام زدند. بر اساس قانون جدید جشنواره کن فیلم‌هایی که در سینماهای فرانسه اکران نشوند حق حضور در بخش رقابتی جشنواره را ندارند. این قانون شامل محصولات نتفلیکس هم می‌شود که تنها در پلتفرم آنلاین این شرکت منتشر می‌شوند.

تصمیم نتفلیکس برای کناره گرفتن از جشنواره کن سبب شد که فیلم‌های مشهوری از این جشنواره جا بمانند که آخرین اثر سینمایی اورسون ولز نیز یکی از آنها است.

حال دختر اورسون ولز از مسئولان نتفلیکس درخواست کرده است که در تصمیم خود تجدید نظر کنند. بئاتریس ولز در نامه‌ای خطاب به تد ساراندوس از مدیران نتفلیکس از او خواست که اجازه دهد فیلم «آن سوی باد» در هفتادویکمین دوره جشنواره کن به نمایش درآید و به جمع "تخریب‌کنندگان" آخرین اثر پدرش نپیوندد.

او در این باره نوشت: "از خواندن مطالبی که درباره جدال میان نتفلیکس و جشنواره کن منتشر می‌شود، خیلی ناراحت می‌شوم. من از جانب پدرم حرف می‌زنم. من شاهد بود که چطور کمپانی‌های بزرگ فیلمسازی زندگی و کارهای او را نابود کردند. دوست ندارم نتفلیکس یکی دیگر از این کمپانی‌ها باشد."

بئاتریس ولز در نامه‌اش به رابطه خوب پدرش با جشنواره کن اشاره کرده است. اورسون ولز در سال 1952 پیش از آن که نخل طلایی در میان باشد جایزه برتر جشنواره کن را با فیلم «اتللو» از آن خود کرد. او سال 1959 نیز برای بازی در فیلم «اجبار» به کارگردانی ریچارد فلایشر جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره را دریافت کرد.

او در بخش دیگری از نامه‌اش نوشته است: "لطفا در تصمیم تان تجدید نظر کنید و اجازه دهید فیلم پدرم پلی میان شکاف نتفلیکس و جشنواره کن شود."
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...