سلمان خان به پنج سال زندان محکوم شد

شکار غزال هندی جرم بازیگر مطرح
پنج شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۹

 بازیگر سرشناس بالیوود از سوی دادگاهی در هند برای شکار غزال هندی به پنج سال زندان محکوم شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، شکار غزال کمیاب هندی در سال 1998 موجب شد تا دادگاهی در هند سلمان خان را به پنج سال زندان محکوم کند. در حالی که دیگر بازیگران همراه او شامل سیف‌ علی‌خان، تبو، سونالی باندور و نیلام کوتاری بی‌گناه شناخته شده‌اند یک انجمن حمایت از حیوانات اعلام کرده قصد دارد دادخواستی برای مجرم شناخته شدن آنها نیز ارائه کند.


سلمان خان کشتن دو غزال هندی را در جریان تیراندازی در دهکده‌ای در کنکانی در اکتبر 1998 تکذیب کرده است. او بر مبنای قانون حمایت از حیات وحش که حداقل 6 سال و حداقل یک سال برای چنین اقدامی را تعیین کرده است، گناهکار شناخته شد.

گفته شده سلمان خان تقاضای تجدید نظر کرده و این دادگاه جمعه ششم آوریل، برابر با هفدهم فروردین تشکیل می‌شود و او باید یک شب را در زندان مرکزی جودپور بگذراند.

او به پرداخت یک جریمه 10 هزار روپیه‌ای نیز محکوم شده است.

این بازیگر سال 1998 برای تیراندازی به این دو غزال در جریان فیلمبرداری فیلم «ما همه با هم هستیم» به زندان افتاد اما به سرعت آزاد شد.


در این دادگاه که به دادخواست گروه حمایت از حیات وحش از آن زمان ادامه یافته است 28 نفر شهادت دادند که شاهد این صحنه بودند. در طول دو دهه اخیر سلمان خان به دفعات اظهار کرده که تیراندازی نکرده است و شلیک هوایی کرده بود. اظهاراتی مبنی بر این که این دو غزال توسط سگ‌های شکاری کشته شدند نیز در دادگاه مطرح شد.

او در مصاحبه‌ای در سال 2009 ادعا کرده بود که یک گوزن را نجات و به او غذا داده است. سلمان خان از ستارگان بزرگ بالیوود است. او برای زیر گرفتن مردان بی‌خانمان و کشتن یکی از آنها نیز سال‌ها دادگاهی و سرانجام آزاد شد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...