جورج کلونی و پل مک‌کارتنی در راهپیمایی ضداسلحه

کلونی نامه نوشت
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۸:۳

بازیگر و کارگردان آمریکایی پس از نوشتن نامه‌ای پراحساس برای دانش آموزان دبیرستان پارکلند فلوریدا که فوریه پیش به صحنه تیراندازی بدل شد و 17 کشته بر جای گذاشت، در راهپیمایی آنها شرکت کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، در حالی که راهپیمایی دانش آموزان مدرسه پارکلند در اعتراض به نبود امنیت در مدرسه‌ها در سراسر آمریکا برگزار شد، جورج کلونی و همسرش و شماری از چهره‌های مشهور و سرشناس در این راهپیمایی‌ها شرکت کردند.


یک روز پیش از این جورج کلونی در نامه‌ای برای دانش‌آموزان مدرسه پارکلند که تجربه سختی را پشت سرگذاشته‌اند، به آنها برای راه‌انداختن کمپین ملی برای امنیت مدرسه‌ها تبریک گفت. وی اعلام کرد: "من و امل صددرصد پشت شما هستیم."

این راهپیمایی با عنوان «راهپیمایی برای زندگی‌هایمان» هم از جمله این تلاش‌ها بود که کلونی و همسرش پیشتر 500 هزار دلار به آن کمک و اعلام کردند در آن شرکت می‌کنند.

آنها گفتند برای حمایت از زندگی دوقلوهایشان الا و الکساندر از این کمپین حمایت و در راهپیمایی شرکت می‌کنند.

حمایت این زوج موجب شد تا اسپیلبرگ و اپرا وینفری نیز با اهدای 500 هزار دلار از برپایی این کمپین حمایت و به برگزاری آن کمک کنند.


بازیگر 56 ساله و همسر 40 ساله‌اش چندی پیش نیز یک میلیون دلار به بنیادی غیرانتقاعی برای ریشه‌کنی فقر در جنوب اهدا کردند.

در عین حال سی‌ان‌ان گزارش کرد که این راهپیمایی با حمایت چهره‌های مشهور فرهنگی و هنری روبه رو شد و آنها روی صحنه و با ترانه‌هایشان، در شبکه‌های اجتماعی و با حضور در راهپیمایی، حمایت خود را از ضرورت مبارزه با فروش آسان اسلحه به نوجوانان اعلام کردند.

در راهپیمایی واشنگتن شماری از خوانندگان روی صحنه رفتند و همبستگی خود را با این جنبش اعلام کردند.

مایلی سایروس از جمله این خوانندگان بود که با ترانه‌ای با عنوان «بالا رفتن» و در حالی که شعاری با عنوان «دیگر هرگز» در دست داشت، روی صحنه رفت.پل مک کارتنی نیز از جمله افرادی بود که به صفوف راهپیمایی در نیویورک ملحق شد و درباره از دست دادن جان لنون از گروه «بیتلز» بر اثر خشونت با اسلحه یاد کرد. وی گفت: "یکی از بهترین دوستانم با خشونت مسلحانه کشته شد بنابراین برایم مهم است که نه تنها امروز در این راهپیمایی شرکت کنم بلکه فردا و روزهای دیگر هم در عمل حاضر باشم."

لنون 37 سال پیش در تیراندازی در نیویورک در حالی که با همسرش در حال بازگشتن به خانه بود کشته شد.

در راهپیمایی لوس‌آنجلس نیز ایمی شومر کمدین سخنرانی‌ای درباره ضرورت کنترل فروش اسلحه ایراد کرد و از حقوقدان‌ها خواست از بچه‌ها در برابر خشونت‌های مسلحانه حمایت کنند. وی گفت: "می‌بینید سیاستمداران؟! اگر شما یک کم کمتر به پول فکر کنید می‌توانید در آینه نگاهی به خودتان بیندازید و ببینید که دست تان دیگر به خون آلوده نیست."

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...