زور اپرا وینفری به «پلنگ سیاه» نرسید

چهارمین هفته صدرنشینی ابرقهرمان های رنگین پوست
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰

حتی حضور اپرا وینفری هم نتوانست به داد فیلم «چین‌خوردگی در زمان» برسد و این فیلم در نخستین هفته اکران در گیشه ناموفق بود. در نقطه مقابل «شکل آب» به لطف بردن اسکار با افزایش فروش روبه‌رو شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «چین‌خوردگی در زمان» به کارگردانی آوا دورنی مهم‌ترین اثری بود که هفته گذشته در آمریکای شمالی روی پرده رفت اما در جلب نظر تماشاگران ناموفق عمل کرد و حتی نتوانست «پلنگ سیاه» را پس از چهار هفته از صدر جدول پرفروش‌ها به زیر بکشد.


«چین‌خوردگی در زمان» با بازی اپرا وینفری در سه روز نخست اکران به فروش 33 میلیون و 300 هزار دلاری دست پیدا کرد و پس از فیلم «پلنگ سیاه» دومین فیلم پرفروش سینمای آمریکا لقب گرفت. «پلنگ سیاه» در چهارمین هفته اکران همچنان پرفروش‌ترین فیلم روی پرده سینماهای آمریکای شمالی است.

هر دو فیلم «چین‌خوردگی در زمان» و «پلنگ سیاه»‌ برای رعایت تنوع نژادی و استفاده از بازیگران و عوامل پشت دوربین غیرسفیدپوست مورد تقدیر و توجه رسانه‌ها قرار گرفته‌ بودند. این فیلم‌ها هر دو محصول کمپانی دیزنی هستند و به همین دلیل می‌توان همزمان عنوان برنده و بازنده اکران هفته پیش را به دیزنی اعطا کرد.

ساخت «چین‌خوردگی در زمان» بدون محاسبه هزینه تبلیغات 103 میلیون دلار برای دیزنی خرج داشت و با این میزان فروش در افتتاحیه نوید شکستی تجاری برای این کمپانی دارد. آوا دورنی نخستین کارگردان زن سیاهپوست است که کارگردانی یک اثر با بودجه بالاتر از 100 میلیون دلار را بر عهده گرفته است.

در این فیلم نقش اصلی را دختری 13 ساله بر عهده دارد که برای نجات جان پدرش در فضایی اسرارآمیز تلاش می‌کند. او در این راه دنیا را از نابودی نجات خواهد داد. «چین‌خوردگی در زمان» اثر پر ستاره‌ای است و به غیر اپرا وینفری بازیگران نامداری از جمله لیو تایلر، ریس ویترسپون، مایندی کالینگ و کریس پاین در آن جلوی دوربین رفته‌اند.

البته دیزنی این روزها فیلم موفق «پلنگ سیاه» را روی پرده سینما دارد که در چهارمین هفته اکران با فروش 41 میلیون و 100 هزار دلاری پیشتاز گیشه شد. فروش آمریکای شمالی این اثر ابرقهرمانی در این مدت به 562 میلیون دلار رسیده و با احتساب فروش خارجی از مرز یک میلیارد دلار گذر کرده است.

هفته پیش به غیر از «چین‌خوردگی در زمان» اکران گسترده سه فیلم دیگر نیز در آمریکای شمالی آغاز شد. نخستین آنها «غریبه ها: شکار در شب» بود که دنباله فیلمی به همین نام است که سال 2008 روی پرده سینما رفت. این فیلم با فروش 10 میلیون و 500 هزار دلاری سومین اثر پرفروش هفته گذشته بود.

فیلم «تندباد سرقت» نیز هفته گذشته به صورت گسترده اکران شد اما در گیشه موفقیت چندانی نداشت و علیرغم در اختیار داشتن بیش از 2 هزار سالن سینما با فروش اندک سه میلیون و 200 هزار دلاری در رده نهم جدول ایستاد.

در این میان فیلم کمدی «گرینگو» با بازی دیوید اویلو، چارلیز ترون و جوئل ادگرتون هم روی پرده رفت اما در میان 10 فیلم پرفروش جایی نداشت و به فروش 2 میلیون و 600 هزار دلاری در سه روز آغاز اکران رضایت داد.

پس از مراسم اسکار انتظار این است که برندگان جایزه با افزایش فروش روبه‌رو شوند. برای «شکل آب» این امر محقق شد و فیلم جدید گیرمو دل‌تورو نسبت به هفته پیش 63 درصد فروش بیشتری داشت. این اثر که چهار اسکار از جمله جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی را از آن خود کرد تا کنون در سراسر جهان 148 میلیون دلار کسب کرده است.  

در کنار اکران‌های گسترده برخی فیلم‌ها نیز به صورت محدود در تعداد کمی سینما روی پرده رفتند که بی‌شک پدیده آنها فیلم کمدی «مرگ استالین» بود. این فیلم در چهار سالن نمایش روی پرده رفت و در هر کدام به صورت میانگین 45 هزار دلار فروش داشت. تا اینجای سال فقط «پلنگ سیاه» آماری بهتر از این به دست آورده است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...