خبری خوش برای هواداران مارتین اسکورسیزی

پایان فیلمبرداری «ایرلندی» با بازی رابرت دنیرو و آل پاچینو
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۳

کار فیلمبرداری «ایرلندی» تازه‌ترین اثر سینمایی مارتین اسکورسیزی با بازی رابرت دنیرو و آل پاچینو به پایان رسید.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از دِدلاین، مارتین اسکورسیزی از پایان فیلمبرداری «ایرلندی» در روز پنجم ماه مارس خبر داد. فیلمبرداری این اثر گنگستری از تابستان در نیویورک آغاز شده بود.

اسکورسیزی با این فیلم به ژانر گانگستری بازگشته و دوباره از رابرت دنیرو در نقش اصلی فیلمش استفاده کرده است.

«ایرلندی» اقتباسی سینمایی از کتاب پرفروش چارلز برانت با عنوان «شنیدم خانه‌ها را نقاشی می‌کنی» ساخته می‌شود. در این کتاب سالهای زندگی تبهکار مشهوری به نام فرانک شیران مشهور به ایرلندی بازخوانی‌ می‌شود. نام این تبهکار در قتل‌های بسیاری برده شده است که از آن جمله می‌توان به مرگ جیمی هوفا اشاره کرد که سال 1975 ناپدید شد و دیگر هیچگاه پیدا نشد.

دنیرو در این فیلم چهره‌های مشهوری چون آل پاچینو، جو پشی و ری رومانو را کنار خود دارد.

علیرغم پایان یافتن فیلمبرداری «ایرلندی» نتفلیکس قصد ندارد که سال 2018 دست به عرضه و نمایش آن بزند. اسکورسیزی سال 2019 را به عنوان زمان اکران فیلم اعلام کرده است چرا که قرار است از جلوه‌های ویژه سنگینی در فیلم استفاده شود.

از آنجا که دنیرو در این فیلم در نقش جوانی، میانسالی و کهنسالی فرانک شیران ظاهر شده است باید برای جوان کردن او از تمهیدات ویژه‌ای استفاده کرد. اسکورسیزی این کار را به همان استودیوی سپرده است که برد پیت را در فیلم «مورد عجیب بنجامین باتن» در دوران مختلف زندگی به تصویر کشید.


بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های اسکورسیزی برای ساخت «ایرلندی» بودجه‌ای 140 میلیون دلاری در اختیار دارد که از مبلغ اولیه 125 میلیون دلاری در نظر گرفته شده برای فیلم فراتر است. به این ترتیب «ایرلندی» عنوان پرهزنیه‌ترین فیلم کارنامه کاری اسکورسیزی را نیز در اختیار دارد.

کارگردان «سکوت» به مناسبت پایان فیلمبرداری از تمام افرادی که این کار را ممکن کردند، در اینستاگرام تشکر کرد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...