اسکار 2018: «شکل آب» با چهار جایزه پیشتاز شد

اسکار بهترین فیلم برای «شکل آب» / فهرست کامل برندگان اسکار 2018
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۵:۳

سرانجام زمان معرفی برندگان نودمین دوره معتبرترین و قدیمی‌ترین جایزه سینمایی جهان فرا رسید.

به گزارش فیلم نگاه، نودمین دوره اهدای جوایز سینمایی اسکار با اجرای جیمی کیمل مجری سرشناس برگزار و جوایز به برندگان اهدا شد.


جیمی کیمل مراسم را طبق معمول با شوخی آغاز کرد. او با کنایه از ناآگاهی موجود در هالیوود گلایه کرد و گفت: "ما در هالیوود فیلمی به نام «زنان چه می‌خواهند» می‌سازیم که نقش اولش را یک مرد به نام مل گیبسون بازی می کند."

کیمل در آغاز مراسم از فرصت استفاده کرد و با رویداد جنجالی اشتباه اعلام کردن برنده سال گذشته هم شوخی کرد. او در این باره خطاب به نامزدهای جوایز گفت: "اگر نام خود را شنیدید، اندکی صبر کنید و از جایتان بلند نشوید. به هر حال ما سال گذشته مشکلاتی در این زمینه داشتیم به ما فرصت بدهید."

فهرست کامل برندگان جایزه اسکار 2018


بهترین فیلم:
دانکرک
با اسم خودت صدایم کن
لیدی برد
برو بیرون
نخ خیالی
تاریک‌ترین ساعت
پست
شکل آب (برنده)
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین بازیگر زن:

سالی هاوکینز در «شکل آب»
فرانسیس مک‌دورماند در «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» (برنده)
مارگوت رابی در «من، تونیا»
سیرشا رونان در «لیدی برد»
مریل استریپ در «پست»

بهترین بازیگر مرد:
تیموتی شلمی در «با اسم خودت صدایم کن»
دانیل دی‌لوئیس در «نخ خیالی»
دانیل کالویا در «برو بیرون»
گری اولدمن در «تاریک‌ترین ساعت»‌ (برنده)
دنزل واشنگتن در «جناب رومن جی. اسرائیل»

بهترین کارگردانی:
کریستوفر نولان برای «دانکرک»
جوردن پیل برای «برو بیرون»
گرتا گرویگ برای «لیدی برد»
گیرمو دل‌تورو برای «شکل آب» (برنده)
 پل توماس اندرسون برای «نخ خیالی»

بهترین بازیگر مرد (نقش مکمل):
ویلم دافو در «پروژه فلوریدا»
وودی هارلسون در «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری»
سام راکول در «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» (برنده)
ریچارد جنکینز در «شکل آب»
کریستوفر پلامر در «همه پول‌های دنیا»

بهترین بازیگر زن (نقش مکمل):
آلیسون جنی در «من، تونیا» (برنده)
مری جی.بلایژ در « مادباند»
لزلی منویل در «نخ خیالی»
لاری متکالف در «لیدی برد»
اوکتاویا اسپنسر در «شکل آب»

بهترین فیلمنامه (غیراقتباسی):
کمیل نانجیانی و امیلی وی.گوردن برای «بیمار بزرگ»
جوردن پیل برای «برو بیرون» (برنده)
گرتا گرویگ برای «لیدی برد»
مارتین مک‌دونا برای «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»
گیرمو دل‌تورو به همراه ونسا تایلور برای «شکل آب»

بهترین فیلمنامه (اقتباسی):
جیمز آیوری برای «با اسم خودت صدایم کن» (برنده)
اسکات نوستاتر و مایکل اچ. وبر برای «هنرمند فاجعه»
اسکات فرانک، جیمز منگولد و مایکل گرین برای «لوگان»
آرون سورکین برای «بازی مالی»
ویرجیل ویلیامز به همراه دی ریس برای «مادباند»

بهترین انیمیشن:
«ونسان عاشق»
«فردیناند»
«کوکو» (برنده)
«نان آور»
«بچه رییس»

بهترین مستند:
«آباکوس: به قدر کافی کوچک است، تا زندانی شود»
«چهره‌ها، مکان‌ها»
«ایکاروس» (برنده)
«آخرین مرد حلب»
«استرانگ آیلند»

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان:
«زنی شگفت‌انگیز» از شیلی (برنده)
«توهین» از لبنان
«بی عشق»‌ از روسیه
«در جسم و جان» از مجارستان
«میدان»‌ از سوئد

بهترین فیلمبرداری:
«بلیدرانر 2049»
«دانکرک» (برنده)
«تاریک‌ترین ساعت»
«شکل آب»
«MUDBOUND»

بهترین موسیقی متن:
«دانکرک»، «نخ خیالی»
«شکل آب» (برنده)
«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»

بهترین ترانه:
"Mighty River" در فیلم «مادباند»
"Mystery of Love" در فیلم «با اسم خود صدایم کن»
"Remember Me" در فیلم «کوکو» (برنده)
"Stand Up for Something" در فیلم «مارشال»
"This is Me" در فیلم «برترین شومن»

بهترین چهره‌پردازی:
«تاریک‌ترین ساعت» (برنده)
«ویکتوریا و عبدل»
«اعجوبه»

بهترین تدوین:
«بیبی راننده»
«دانکرک» (برنده)
«من، تونیا»
«شکل آب»
«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»

بهترین جلو‌‌ه‌های ویژه تصویری:
«بلیدرانر 2049» (برنده)
«نگهبانان کهکشان: بخش دوم»
«کونگ: جزیره جمجمه»
«نبرد برای سیاره میمون‌ها»
«جنگ ستارگان:‌ آخرین جدای»

بهترین طراحی صحنه:
«دیو و دلبر»
«بلید رانر»
«شکل آب» (برنده)
«تاریک‌ترین ساعت»
«دانکرک»

بهترین طراحی لباس:
«دیو و دلبر»
«تاریک‌ترین ساعت»
«نخ خیال» (برنده)
«ویکتوریا و عبدل»
«شکل آب»

بهترین انیمیشن کوتاه:
«بسکتبال محبوب» (برنده)
«گاردن پارتی»
«لو»
«فضای منفی»
«شعر انقلابی»

بهترین فیلم کوتاه:
«ابتدایی دیکالب»
«ساعت یازده»
«کودک خاموش» (برنده)
«همه ما»
«برادرزاده‌ام ایمت»

بهترین میکس صدا:
«بیبی راننده»
«بلیدرانر 2049»
«دانکرک» (برنده)
«شکل آب»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»

بهترین مونتاژ صدا:
«بیبی راننده»
«بلیدرانر 2049»
«دانکرک» (برنده)
«شکل آب»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»


این مراسم پس از یک سال پر از جنجال برای هالیوود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود. از یک سال پیش به این سو تغییرات گسترده‌ای در هالیوود ایجاد شده و در اثر این تغییرات نام‌های بزرگی در مراسم نودمین دوره اسکار غایب هستند که شاید مهم ترین ‌آنها هاروی واینستاین تهیه‌کننده نامدار سینما باشد که رسوایی اخلاقی‌اش جنبش‌های بزرگی درباره حمایت از زنان در برابر تبعیض و آزار جنسی راه انداخت.

تقریبا تمام مراسم در فصل جوایز سینمایی که با اسکار به اوج و پایان خود می‌رسید تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته بود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...