فیلم ترسناک پرفروش جوایز اسپریت 2018 را درو کرد

خیز بلند کارگردان فیلم اولی به سمت اسکار
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۳

مراسم اهدای جوایز فیلم مستقل «اسپریت» با اهدای جایزه برتر مراسم به یکی از نامزدهای اسکار بهترین فیلم به پایان رسید.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، فیلم ترسناک «برو بیرون» به کارگردانی جوردن پیل جایزه بهترین فیلم جوایز فیلم مستقل اسپریت را از آن خود کرد. در چهار سال گذشته فیلم‌های برنده این جایزه در نهایت به اسکار بهترین فیلم دست پیدا کرده‌اند. سال پیش نیز «مهتاب» این جایزه را از آن خود کرد و در نهایت به اسکار بهترین فیلم نیز دست یافت.


جوردن پیل در این مراسم جایزه بهترین کارگردانی را هم دریافت کرد. «برو بیرون» نخستین فیلم بلند جوردن پیل است. فیلم ترسناک «برو بیرون» در صورت بردن اسکار بهترین فیلم پا جای پای فیلم‌های «مهتاب»، «افشاگر» و «بردمن» می‌گذارد که در سه دوره پیش اسکار پس از بردن جایزه اسپریت، بهترین فیلم اسکار هم لقب گرفتند. پیل درباره احتمال بردن اسکار پیش‌بینی نکرد.

پیل نخستین فرد سیاهپوستی است که همزمان برای جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اسکار نامزد شده است. او در مراسم اهدای جوایز اسپریت به تماشاگران گفت: "باور دارم که برای تمام حاضران و تمام تماشاگران این مراسم در سراسر جهان آشکار است که ما در آغاز یک رنسانس هستیم. داستان‌هایی که فیلمسازان مستقل در طول سالیان روایت می‌کردند، اکنون دیگر مورد توجه و تقدیر قرار می‌گیرد."

او درباره ساخت فیلم «برو بیرون» گفت:‌ "عوامل فیلم برای پول سر صحنه حاضر نمی‌شدند. ما این کار را انجام دادیم چون به این داستان باور داشتیم. این داستان پیش از این روایت نشده بود و لازم بود که پا به عرصه وجود بگذارد."

«برو بیرون‌» با هزینه‌‌ای کمتر از پنج میلیون دلار ساخته شد اما در گیشه به موفقیت عظیمی دست یافت و به فروشی بیش از 250 میلیون دلار دست پیدا کرد. جوایز فیلم مستقل اسپریت به فیلم‌هایی اهدا می‌شود که با بودجه‌ای کمتر از 20 میلیون دلار ساخته شده باشند.

در این مراسم که در لوس‌آنجلس برگزار شد، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» به فرانسیس مک‌دورماند اهدا شد. او برای دریافت اسکار بهترین بازیگر زن نیز شانس بالایی دارد.

در این میان جایزه بهترین بازیگر مرد به تیموتی شلمی بازیگر فیلم «با اسم خودت صدایم کن» اهدا شد. این فیلم جایزه بهترین فیلمبرداری را نیز از آن خود کرد.

برندگان جایزه فیلم مستقل اسپریت

بهترین فیلم: «برو بیرون» به کارگردانی جوردن پیل

بهترین کارگردان: جوردن پیل برای «برو بیرون»

بهترین فیلمنامه: گرتا گرویگ برای «لیدی برد»

بهترین بازیگر زن: فرانسیس مک‌دورماند در «سه بیلبورد خارج از ابینگ،‌ میزوری»

بهترین بازیگر مرد: تیموتی شلمی در «با اسم خودت صدایم کن»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل: آلیسون جنی در «من، تونیا»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:
سام راکول در «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»

بهترین فیلمنامه اول:‌ امیلی وی گوردن و کمیل نانجیانی برای «بیمار بزرگ»

جایزه رابرت آلتمن: «مادباند» به کارگردانی دی‌ ریس


منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...