نصب مجسمه‌ای از تهیه‌کننده جنجالی در بلوار هالیوود

جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۴

مجسمه‌ای از هاروی واینستاین، تهیه‌کننده جنجال آفرین هالیوود و متهم به آزار جنسی با حوله حمام بر تن و مجسمه اسکار در دست، در بلوار هالیوود نصب شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از تایم، مجسمه‌ای از هاروی واینستاین درست پیش از مراسم اسکار 2018 در بلوار هالیوود نصب شد.


«هاروی واینستاین، تهیه‌کننده فاسد هالیوودی است که بیش از 50 زن از او به جرم تعرض و تجاوز شکایت کرده‌اند. افشای روابط غیراخلاقی این چهره پرنفوذ هالیوودی چندماهی است بر جو مجامع سینمایی جهان تاثیر گذاشته و منجر به پیدایش جنبش «#من ـ هم» و پرده برداشتن از رسوایی اخلاقی بسیاری از ستاره‌های هالیوودی شده است. حالا درست اندکی قبل از برگزاری نودمین دوره جوایز اسکار، مجسمه‌ای از واینستاین در بلوار هالیوود نصب شده و «کاناپه بازیگردانی» نام گرفته است.

این مجسمه، هاروی واینستاین را در حوله حمام نشان می‌دهد که تندیس اسکاری هم در دست راستش دارد. سلما هایک، لوپیتا نیونگو، اوما تورمن و ده‌ها زن دیگر طی ماه‌های گذشته از پیشنهادهای غیراخلاقی واینستاین پرده برداشته‌اند. او پس از این رسوایی، از بسیاری از نهادهای سینمایی از جمله اسکار، بافتا، انجمن تهیه‌کنندگان سینمایی آمریکا و... اخراج شد.

رسوایی اخلاقی هاروی واینستاین، تهیه‌کننده پرنفوذ هالیوودی آغازگر جنبش بزرگی در آمریکا و دیگر کشورهای جهان شده و تا کنون دامن چهره‌های شاخصی همچون داستین هافمن، وودی آلن، کیسی افلک و هنرمندان و نویسندگان دیگری را گرفته است. متهم شدن ستاره‌های هالیوود به آزار و تجاوز جنسی، تا کنون باعث اخراج چندین سینماگر از پروژه‌های کلان شده و خسارت‌های مالی زیادی به بار آورده است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...