بی‌اعتنایی به ناتالی پورتمن در حضور «پلنگ سیاه» 700 میلیون دلاری

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۶

فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه» دومین هفته اکران را نیز با قدرت به پایان رساند و خیلی زود در گیشه جهانی از مرز 700 میلیون دلار فروش عبور کرد. در همین حال فیلم جدید ناتالی پورتمن با استقبال کم تماشاگران روبه‌رو شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، «پلنگ سیاه» اثر ابرقهرمانی موفق رایان کوگلر در دومین هفته اکران نیز فراتر از انتظار ظاهر شد و در سه روز پایانی هفته در آمریکای شمالی 108 میلیون دلار کسب کرد. به این ترتیب فروش فیلم در آمریکا پس از فقط 10 روز اکران به رقم 400 میلیون دلار رسید.


«پلنگ سیاه» چهارمین فیلم تاریخ آمریکا با فروش بیشتر از 100 میلیون دلار در هفته دوم اکران است و علاوه بر آن عنوان پرفروش‌ترین فیلم اکران شده در ماه فوریه را نیز به خود اختصاص داده است. به باور کارشناسان گیشه «پلنگ سیاه» در پایان اکران با پشت سر گذاشت «انتقام جویان» تبدیل به پرفروش‌ترین اثر ابرقهرمانی تاریخ سینما خواهد شد.

در فیلم «پلنگ سیاه» چادویک بوزمن نقش قهرمان اصلی داستان را بازی می‌کند و لوپیتا نیونگو، مایکل بی‌. جوردن، دانیل کالویا، فارست ویتاکر و اندی سرکیس دیگر بازیگران آن هستند. در داستان این فیلم ابرقهرمانی درباره سرزمینی خیالی در آفریقا است که منابع عظیمی از ماده‌ای به نام ویبرانیوم دارد که منشاء قدرت ماورایی پلنگ سیاه است.

با احتساب فروش فروش 304 میلیون دلاری «پلنگ سیاه» در کشورهای دیگر، اکنون فروش جهانی این فیلم به 704 میلیون دلار رسیده است و بی‌شک یکی از فیلم‌های میلیاردی سال 2018 خواهد شد. «پلنگ سیاه» هفته گذشته در گیشه بین‌المللی دومین اثر پرفروش بود و در این بازار پس از فیلم «عملیات دریای سرخ» قرار گرفت که با فروش 107 میلیون دلاری در چین گیشه بین‌الملل را از آن خود کرد.

در هفته‌ای که درخشش «پلنگ سیاه» همچنان بر اکران دیگر فیلم‌ها سایه انداخته است، کمدی «شب بازی» با بازی جیسون بیتمن و ریچل مک‌آدامز بهترین عملکرد را داشت. این فیلم با فروش 16 میلیون و 600 هزار دلاری در سه روز پایانی هفته پس از «پلنگ سیاه» دومین اثر سینمایی آمریکای شمالی بود. «شب بازی» در گیشه بین‌الملل 5 میلیون و 200 هزار دلار دیگر به دست آورد و فروش جهانی خود را در آغاز کار به 21 میلیون و 800 هزار دلار رساند.«شب بازی» به کارگردانی فرانسیس دالی و جاناتان گلداستین داستان اتفاقات عجیبی است که برای یک زوج در شبی آرام روی می‌دهد. آن‌ها هنگام بازی با دوستانشان درگیر معمای قتلی واقعی می‌شوند. از دیگر بازیگران این اثر کمدی می‌توان به کایل چندلر، بیلی ماگنوسن و کایل بنبری نام برد.

ناتالی پورتمن نیز هفته گذشته با فیلمی متفاوت به نام «نابودی» به سینما بازگشت. او در این فیلم روبه‌روی اسکار آیزاک ایفای نقش می‌کند. «نابودی» به کارگردانی آلکس گارلند در افتتاحیه 11 میلیون دلار فروش داشت که کمتر از پیش‌بینی‌ها بود. بخش عمده‌ای از ناکامی فیلم را می‌توان به نقدهای منفی منتقدان سینمایی که پیش از اکران گسترده فیلم منتشر شد، مربوط دانست. آلکس گارلند کارگردانی فیلم موفق «گره گشا» را در کارنامه دارد. این کارگردان در «نابودی» داستان زیست‌شناس و سرباز سابقی را روایت می‌کند که به ماموریت می‌رود تا از سرنوشت نامعلوم همسرش در منطقه‌ای ممنوعه در سواحل آمریکا آگاهی پیدا کند. در این منطقه پدیده‌ای شیطانی زمین را به مکانی خطرناک تبدیل کرده است. جنیفر جیسون لی، تسا تامسون و جینا رودریگز دیگر بازیگران «نابودی» هستند. «نابودی» در جدول پرفروش‌ها پس از فیلم «پیتر خرگوشه» قرار گرفت.

«پیتر خرگوشه» از کمپانی سونی در سومین هفته اکران به فروش 12 میلیون و 500 هزار دلاری دست پیدا کرد و در سه هفته 71 میلیون دلاری شد.

هفته گذشته یک فیلم کم‌هزینه‌ هم در میان پرفروش‌ها جای داشت. «هر روز» به کارگردانی مایکل ساکسی با فروش 3 میلیون و 100 هزار دلاری نهمین فیلم پرفروش هفته بود. این فیلم با هزینه‌ای کمتر از 5 میلیون دلار ساخته شده است. «هر روز» اقتباسی سینمایی از کتاب پرفروش دیوید لویتان است و داستان علاقه عجیب دختری نوجوان به روحی را روایت می‌کند که هر روز در یک بدن حلول می‌کند.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...