«بافتا» 2018 برندگانش را شناخت

پنج جایزه به «سه بیلبورد» رسید
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۳:۴۲

مراسم اعطای جوایز هفتادویکمین دوره جوایز بافتا با اعطای جایزه بهترین فیلم به «سه بیلبورد خارج از ایبینگ، میزوری» و بهترین کارگردانی به گی یرمو دل تورو به کار خود پایان داد و جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی نیز به نماینده کره جنوبی رسید.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، این مراسم از سوی آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا و در سالن رویال آبرت هال لندن برگزار شد و فیلم «سه بیلبورد خارج از ایبینگ، میزوری» به کارگردانی مارتین مک دونا با کسب پنج جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلم بریتانیایی برنده بزرگ این جوایز نام گرفت و «شکل آب» ساخته گی یرمو دل تورو که با نامزدی در 12 شاخه پیشتاز نامزددهای این رویداد سینمایی بود موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی شد.

در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز بافتا که فیلم برنده اسکار «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی با فیلم‌های «او» ساخته پل فرهوفن، «نخست پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی، «کنیز» ساخته پارک چان-ووک و «بی‌عشق» ساخته آندری زویاگینتسف برای کسب جایزه رقابت داشتند در نهایت جایزه بهترین فیلم به «کنیز» نماینده سینمای کره جنوبی رسید.

فهرست کامل نامزدها و برندگان هفتادویکمین دوره جوایز سینمایی بافتا از این قرار است:

بهترین فیلم

«با اسم خودت صدایم کن»

«تاریک‌ترین ساعت»

«دانکرک»

«شکل آب»

«سه بیلبورد» (برنده)

بهترین فیلم سینمای بریتانیا

«تاریک‌ترین ساعت»

«مرگ استالین»

«لیدی مکبث»

«پدینگتون 2»‌

«سه بیلبورد» (برنده)

فیلم غیرانگلیسی‌زبان

«او»

«نخست پدرم را کشتند»

«کنیز» (برنده)

«بی‌عشق»

«فروشنده»

بهترین مستند

«شهر اشباح»

«کاکا سیاه تو نیستم» (برنده)

«ایکاروس»

«دنباله‌ای ناخوشایند»

«جین»

بهترین انیمیشن

«کوکو» (برنده)

«ونسان عاشق»

«زندگی من به عنوان یک کدو سبز»

بهترین کارگردان

دنیس ویلنو برای «بلید رانر 2049»

لوکا گوادانینو برای «با اسم خودت صدایم کن»

کریستوفر نولان برای «دانکرک»

مارتین مک‌دونا برای «سه بیلبورد»

گی یرمو دل تورو برای «شکل آب» (برنده)

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

جوردن پیل برای «برو بیرون»

استیون راجرز برای «من، تونیا»

گرتا گرویگ برای «لیدی‌برد»

گی یرمو دل تورو و ونسا تایلور برای «شکل آب»

مارتین مک‌دونا برای «سه بیلبورد» (برنده)

بهترین فیلمنامه اقتباسی

جیمز آیوری برای «با اسم خودت صدایم کن» (برنده)

آرماندو لانوچی، یان مارتین و دیوید اشنایدر برای «مرگ استالین»

مت گرینهال برای «ستاره‌های سینما در لیورپول نمی‌میرند»

آرون سورکین برای «بازی مالی»

بهترین بازیگر زن

آنت بنینگ در «ستاره‌های سینما در لیورپول نمی‌میرند»

فرانسیس مک‌دورماند در «سه بیلبورد» (برنده)

مارگوت رابی در «من، تونیا»

سالی هاوکینز در «شکل آب»

سیرشا رونان در «لیدی برد»

بهترین بازیگر مرد

دانیل دی‌لوئیس در «نخ خیال»

دانیل کالویا در «برو بیرون»

گری اولدمن در «تاریک‌ترین ساعت» (برنده)

جیمی بل در «ستاره‌های سینما در لیورپول نمی‌میرند»

تیموتی شلمی در «با اسم خودت صدایم کن»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

آلیسون جنی در «من، تونیا» (برنده)

کریستن اسکات توماس در «تاریک‌ترین ساعت»

لاری متکالف در «لیدی‌برد»

لزلی منویل در «نخ خیالی»

اکتاویا اسپنسر در «شکل آب»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

کریستوفر پلامر در «همه پول‌های دنیا»

هیو گرانت در «پدینگتون 2»

سام راکول در «سه بیلبورد» (برنده)

ویلم دافو در «پروژه فلوریدا»

وودی هارلسون در «سه بیلبورد»

بهترین موسیقی متن

هانس زیمر و بنجامین والفیش برای «بلیدرانر 2049»

داریو ماریانلی برای «تاریک‌ترین ساعت»

هانس زیمر برای «دانکرک»

جانی گرین‌وود برای «نخ خیال»

الکساندر دسپلات برای «شکل آب» (برنده)

بهترین فیلمبردار

راجر دیکینز برای «بلیدرانر 2049» (برنده)

برونو دلبونل برای «تاریک‌ترین ساعت»

هویت وان‌هویتما برای «دانکرک»

دان لاستسن برای «شکل آب»

بن دیویس برای «سه بیلبورد»

بهترین تدوین

«بچه راننده» (برنده)
«بلید رانر 2049»
«دانکرک»
«شکل آب»
«سه بیلبورد»

بهترین طراحی لباس

«دیو و دلبر
«تاریک‌ترین ساعت
«من، تونیا
«نخ خیال» (برنده)
«شکل‌ آب»

بهترین چهره‌پردازی

«بلید رانر 2049»
«تاریک‌ترین ساعت» (برنده)

«من، تونیا»
«ویکتوریا و عبدل»
«اعجوبه»

بهترین صدا
«بچه راننده»
«بلید رانر 2049»
«دانکرک» (برنده)
«شکل آب»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»

بهترین جلوه‌های ویژه

«بلید رانر 2049» (برنده)
«دانکرک»
«شکل‌آب»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»
«جنگ سیاره میمون‌ها»

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

«جرات داشته باش»
«مامون»
«جدا از هم» (برنده)

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

«امیر»
«دیو کابوی» (برنده)
«غرق‌شدن»
«کار»
«ورن بویز»

جایزه ستاره نوظهور

دانیل کالویا (برنده)
فلارنس پو
جاش اوکانر
تسا تامپسون
تیموتی شلمی

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...